SON DAKİKA

O içeceğin kemikleri güçlendirdiği tezi çürütüldü! Hatta birçok hastalığın da sebebi

Kahvaltılarda, tatlılarda ve bazı içeceklerde kullanılan sütlerin kemikleri güçlendirdiği tezi çürütüldü. Yapılan araştırmalara göre kemikler için kalsiyum sağlamadığı ortaya çıkan süt birçok hastalığın da sebebi. Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Mehmet Portakal detaylı bilgiler veriyor. 

Sağlık

13.02.2024, 21:35

Güçlü kemikler için mutlaka tüketmemiz gerektiği söylenen sütün gerçekten böyle bir etkisi var mı yok mu? Bu konu tıp dünyasını ikiye bölmüş durumda. Kimi kalsiyum içeren bu içeceğin kemikleri güçlendirme noktasında faydası olmadığını dile getiriyor. Peki gerçek ne?

İşte bugünkü sağlık durumunuz! Burcunuz ne söylüyor? Haberi Görüntüle

SÜT TÜKETİMİ VE KEMİK ERİMESİ AYNI ORANLARDA

Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Mehmet Portakal konuyla alakalı detaylı bilgiler verdi. Amerika'nın süt tüketiminde ilk sırada olduğunu belirten Portakal ülkenin kemik erimesinde de ilk sırada yer aldığını aktarıyor. Oranlar doktorun aktardığına göre İngiltere'de de aynı durumda. Ülke hem süt tüketiminde hem de kemik erimesinde ikinci sırada yer alıyor. 

Yaşlılığa bağlı görme bozukluklarına savaş açın! İşte gözlerinizi fişek gibi... Haberi Görüntüle

Sağlıklı ve genç bir cilt için yeni yöntem Fotodinamik tedavi!... Haberi Görüntüle

VÜCUDUN pH DENGESİNİ BOZUYOR

İlginçtir ki, süt ve süt ürünlerini en az tüketen Asya ülkelerinde kemik erimesi ve daha pek çok hastalık en az oranda. Fizik Tedavi Uzmanı bu durumu sütün asidik yapısına bağlıyor. Bu durum vücudun pH dengesini bozuyor. Yani kanı asidik hale getiriyor. Vücudun pH dengesini sağlamak için de kemiklerdeki kalsiyum ve fosfor kullanılıyor. 

Bebekler bu hareketi neden sürekli yapıyor? Anne babalar endişelenmeli mi? Haberi Görüntüle

"SÜT KALSİYUM KAYNAĞI DEĞİL"

Dr. Portakal süt konusunda doğru bilinen yanlışı şu cümlelerle ifade ediyor. 

"Farkettiniz mi? Süt kemiklerimiz için kalsiyum kaynağı değildir. Aksine kemiklerimizdeki kalsiyumun kemikten ayrılmasına sebep olur. Fazla protein tüketimi her zaman kemiklerden kalsiyumu uzaklaştırıyor." 

Bir insan en fazla ne kadar yaşayabilir? Bilim insanları araştırdı!... Haberi Görüntüle

İşte bugünkü sağlık durumunuz! Burcunuz ne söylüyor? Haberi Görüntüle

BİRÇOK HASTALIĞA ZEMİN HAZIRLIYOR

Fizik Tedavi Uzmanı yapılan araştırmalardan da bahsediyor. Sütün, bağırsaklarda çok fazla mukus yapan kazein ve laktoz içerdiğini belirten Portakal, bu içecekte aynı zamanda kolesterol, inme, obezite ve cilt hastalıkları sebebi olan trans yağlar bulunduğunu aktarıyor. 

Bunun yanı sıra süt, iltihap hücreleri, antibiyotik ve benzeri daha birçok toksik maddeler içeriyor.

Covid-19 aşılarının akıllara durgunluk veren yan etkileri! İlk kez kanıtlandı Haberi Görüntüle

SÜTE ALTERNATİF OLAN KALSİYUM KAYNAKLARI NE?

Peki sütün kestikten sonra kalsiyum ihtiyacı nasıl karşılanacak? Dr. Portakal bu noktada susam, tahin, pekmez, fasulye, nohut, nane, dereotu, roka, kara lahana, fındık, ıspanak, Antep fıstığı ve badem gibi alternatifler tüketilebilir. 

 

 

Yorumlar (0)


Loading