Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: 47 ilaç daha SGK geri ödeme listesine alındı

Son dakika: 47 ilaç daha SGK geri ödeme listesine alındı

Son dakika haberleri... Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 8'i yenilikçi kanser ilacı, 10'u yerli olmak üzere toplam 47 ilacı daha geri ödeme listesine aldı.

Sağlık

11.05.2024, 16:35

Sosyal Güvenlik Kurumu, 2024/1. Dönem Tıbbi ve Ekonomik Değerlendirme Komisyonu kararlarına istinaden bedeli ödenecek ilaçlar listesinde yapılan düzenlemeler hakkında açıklama yaptı.

"Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kokusuna katlananın cildi bebek gibi oluyor! O sebze kolajen artırmada takviyeler kadar etkili Kokusuna katlananın cildi bebek gibi oluyor! O sebze kolajen artırmada... Haberi Görüntüle

47 İLAÇ DAHA GERİ ÖDEME LİSTESİNDE

Karara göre; SGK tarafından bedeli ödenen ilaçlar listesine "akıllı ilaç" olarak da bilinen 8'i yenilikçi kanser ilacı, 21'i alerji aşısı, 2'si büyüme hormonu, 3'ü dirençli uyuz ilacı, 3'ü atopik dermatit ilacı, 2'si diyabet ilacı ve 3'ü psikoleptik/antidepresan olmak üzere 47 ilaç daha eklendi.

TÜİK istatistiklerle açıkladı: Türkiye'de her 15 dakikada bir kişi bu hastalıktan hayatını kaybediyor! TÜİK istatistiklerle açıkladı: Türkiye'de her 15 dakikada bir kişi bu... Haberi Görüntüle

12 KANSER İLACININ ÖDEME ALANI GENİŞLETİLDİ

Ayrıca 12 kanser ilacının ödeme alanı genişletildi. Yeni tedavi seçeneği olarak hastaların erişimine sunuldu. İlaçlardan 10'unun yerli üretim olduğu belirtildi.

Boğmaca salgını 6 ayın altındaki bebekleri tehdit ediyor! İngiltere'de 5 bebek hayatını kaybetti Boğmaca salgını 6 ayın altındaki bebekleri tehdit ediyor! İngiltere'de 5... Haberi Görüntüle

8'İ YENİLİKÇİ KANSER İLACI

Yapılan değişiklikle birlikte vatandaşların meme kanseri, mesane kanseri, prostat kanseri, akciğer kanseri, Dirençli Akut Myeloid Lösemi (AML), Kronik Lenfositik Lösemi (KLL), Multiple Myelom (MM) tedavilerinde kullanılan yenilikçi ilaçlara erişiminin sağlandığı belirtildi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Sağlık


Loading