Yandex Metrica

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni randevu sistemiyle ilgili açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni randevu sistemiyle ilgili açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, onaylı randevu uygulamasıyla ilgili olarak randevusuna gelen hasta sayısının önemli oranda arttığını ifade etti.   

Sağlık

21.05.2024, 22:49

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Onaylı Randevu uygulamasıyla birlikte, randevusuna gelen hasta sayısının önemli oranda arttığının altını çizerek, “Özellikle sadakatsizlik ve son dakika iptalleri sebebiyle kapasitemizin yüzde 30'unu kullanamıyorduk. Bu anlamda, sadakat oranında, randevusuna gelen vatandaşımızın oranında önemli artış olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı basın açıklamasında 13 Mayıs’ta başlayan Onaylı Randevu uygulamasıyla birlikte, randevusuna gelen vatandaşların sayısında ciddi bir artış olduğunu vurguladı. 

Kanserin hiç bilinmeyen belirtisi! Yaz kış yaşanıyor! Okuyan korkuyla doktora koşuyor Kanserin hiç bilinmeyen belirtisi! Yaz kış yaşanıyor! Okuyan korkuyla doktora... Haberi Görüntüle

RANDEVUSUNA GELEN VATANDAŞLARIN ORANI ARTTI 

Bakan Koca,Şu ana kadar bir sorunla karşılaşılmadığını belirterek " Özellikle sadakatsizlik ve son dakika iptalleri sebebiyle kapasitemizin yüzde 30'unu kullanamıyorduk. Bu anlamda, sadakat oranında, randevusuna gelen vatandaşımızın oranında önemli artış olduğunu söyleyebilirim.” dedi. 

Brokoliyi sakın doğrar doğramaz pişirmeyin! Araştırma en uygun yöntemi ortaya koydu Brokoliyi sakın doğrar doğramaz pişirmeyin! Araştırma en uygun yöntemi ortaya... Haberi Görüntüle

"GÖREVİMİZ VATANDAŞLARA DAHA HIZLI SAĞLIK SİSTEMİNE ERİŞTİRMEK"

Sağlık Bakanı Koca, şöyle devam etti:

Koordinasyon kurulu toplantımızda değerlendirme yapacağız. Biliyorsunuz bir aylık sonuçları da gelecek ay açıklayacağız. Bütün medyaya açık bir şekilde değerlendirme sonuçlarını açıklamış olacağız. Buradaki esas gündemimiz, vatandaşımızı daha hızlı sağlık hizmetine eriştirmek.

Bu yaz hazır meyve sularına para vermek yok! İşte ev yapımı buz gibi tarifler Bu yaz hazır meyve sularına para vermek yok! İşte ev... Haberi Görüntüle

"SORUNU ÇÖZENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM"

Tüm gayret ve çabamız bunun için. Hem illerimizde hem hastanelerimizde başta şehir hastanelerimiz ve eğitim araştırma hastanelerimiz olmak üzere teker teker ziyaret ederek değerlendirmeler yapıyoruz. Gerektiğinde klinik klinik, birim birim değerlendirme noktasına kadar iniyoruz. Vatandaşın sağlık hizmetine bütün branşlarda erişebilmesini sağlayabilene kadar çalışmaya devam edeceğiz. Burada özellikle bazı branşlarda sorunları görüyoruz; ama o branşlarla ilgili de sorunları çözmek için gayret ve çaba içerisindeyiz. Sorunu çözene kadar mücadeleye devam edeceğiz.”

İnsanlığın yeni kâbusu! Et yiyen bakteri ölüm saçıyor: Türkiye'ye gelmesi an meselesi! İnsanlığın yeni kâbusu! Et yiyen bakteri ölüm saçıyor: Türkiye'ye gelmesi... Haberi Görüntüle

“TÜM MESAİMİZİ ÇÖZÜM İÇİN HARCIYORUZ"

Vatandaşların sağlık hizmeti talebini karşılamanın öncelikleri olduğunun altını çizen Bakan Koca, “Amacımız, sağlık hizmeti talebi olan vatandaşlarımızın tamamının talebini en hızlı ve en uygun şekilde karşılamak. Tüm mesaimizi çözüm için harcıyoruz. Bu konuyu çözene kadar daha öncelikli bir gündemimiz olmayacak. Çözüm var ve yakın zamanda daha iyi sonuçlar aldığımızı hep birlikte göreceğiz.” dedi. 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Sağlık


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading