Yandex Metrica

İngiliz Profesör Bloomfield: Duş almaya gerek yok! "Hijyen için değil, kötü kokmamak için duş alıyoruz."

İngiliz Profesör Bloomfield: Duş almaya gerek yok! "Hijyen için değil, kötü kokmamak için duş alıyoruz."

Duş almak bazı insanlar için bir sabah rutini bazı insanlar için ise yorgunluğu atma aracıdır. İngiliz Profesör Sally Bloomfield'e göre ise insanın kendini yıkaması çok önemsiz bir iş. Öyle ki Bloomfield, insanların iyi bir hijyene sahip olmak için banyo yapmasına gerek olmadığını dile getiriyor.

Sağlık

23.01.2024, 20:01

Banyo yapmak hijyen için şart mı? Banyo yapılması hastalıkları önler mi? İşte cevaplar...

Geçen hafta, yaklaşık 70 yıldır yıkanmadığı için dünyanın en kirli adamı lakabını taşıyan Amou Haji, ısrarlar üzerine banyo yapıp temizlendikten kısa bir süre sonra ölmüştü. Bu durum banyo ve hijyen arasındaki bağlantıya dair bazı soru işaretlerine yol açtı.

Hava durumu doğurganlığı etkiliyor! Anne olmak için en uygun mevsim hangisi? Hava durumu doğurganlığı etkiliyor! Anne olmak için en uygun mevsim... Haberi Görüntüle

DUŞ ALMAK GEREKMİYOR!

İngiliz Profesör Sally Bloomfield ise, duş almanın yalnızca kötü vücut kokusunu azaltmaya yardımcı olduğunu söylüyor ve insanların iyi bir hijyene sahip olmak için banyo veya duş almaları gerekmediğini savunuyor.

Çok fazla yıkamanın vücudun kendi kendini düzenleyen mikrobiyomunu yok edebileceğini dile getiren profesör "Bence her gün banyo ve duş yapmamıza gerek yok. Aslında, banyo yapmamıza ve duş almamıza hiç gerek yok." açıklamasını yapıyor. 

Açık alanda çalışanlar dikkat! Hava ısındı, kene tehlikesi ortaya çıktı! Kene sokmasına karşı ne yapmalı? Açık alanda çalışanlar dikkat! Hava ısındı, kene tehlikesi ortaya çıktı!... Haberi Görüntüle

SOSYAL OLARAK KABUL EDİLMEK İÇİN DUŞ ALIYORUZ

Sally Bloomfield'e göre, vücudumuzda kötü kokular üreten mikroplar bize zarar vermiyor. "Yaz aylarında terden kurtulmak, kendimizi daha rahat hissetmek için yapıyoruz." diyen profesör, bunu yapmamızın nedenini sosyal olarak kabul edilebilir olmaya da bağlıyor. 

Tabi onun bu düşünceleri, duş almadığı anlamına gelmez. Bloomfield saçının temiz olması için her gün yıkandığını belirtiyor.

Bebeğinizde bu belirtiler varsa kan sayımı yaptırın! Çok önemli bir sağlık sorununa işaret ediyor Bebeğinizde bu belirtiler varsa kan sayımı yaptırın! Çok önemli bir... Haberi Görüntüle

HAVUZA GİRMEDEN DUŞ ALMAK LAZIM

Kuru soğan sadece bağışıklığı güçlendirmiyor! O hastalık için doğal ilaç olduğu ortaya çıktı Kuru soğan sadece bağışıklığı güçlendirmiyor! O hastalık için doğal ilaç... Haberi Görüntüle

Profesör, yüzme havuzu ile ilgili de açıklamalarda bulunuyor. İnsanların yüzme havuzuna girmeden önce her zaman tüm vücutlarını yıkaması gerektiğini söyleyen doktor, "vücudumuzda her türlü mikrobu barındırabiliriz, bir yüzme havuzuna girdiğimizde ise onları başkalarına da bulaştırabiliriz." diyor.

Sigara içenler bu hastalığın pençesine düşebilir! Ağrıyla anlaşılıyor! Organların kesilmesine yol açıyor! Sigara içenler bu hastalığın pençesine düşebilir! Ağrıyla anlaşılıyor! Organların kesilmesine... Haberi Görüntüle

EN ÖNEMLİSİ EL YIKAMAK

Profesör Bloomfield insanların mutlaka el yıkaması gerektiğini vurguluyor. "El yıkama, enfeksiyonların ve hastalıkların yayılmasını önlemek için hala hayati önem taşıyor." açıklamasını yapıyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading