SON DAKİKA

Yağı da kendisi gibi şifalı! Onu kullanan nemlendirici kreme gerek duymuyor

Kuruyemişler içerisinde en çok sevilenlerden olan badem, sağlık için sayısız fayda barındırıyor. Karbonhidrat, protein vitamin ve mineral kaynağı olan bademin yağı ise bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve ve cildi gençleştiriyor.

Sağlık

23.01.2024, 21:49

Badem çoğu kişi tarafından en çok sevilen kuruyemiş çeşitlerinden biri. İçeriğindeki mineral, vitamin, karbonhidrat ve proteinlerle bağışıklık sistemini güçlendiren bademin yağı da kendisi gibi çok faydalı.

Uzmanlardan veganlara kritik uyarı: Bitkisel beslenme gebelik sürecinde zehirlenmeyi 5... Haberi Görüntüle

KOZMETİK ENDÜSTRİSİNİN VAZGEÇİLMEZİ

Beta-zoosterol, skualen ve alfa-tokoferol açısından zengin olan badem yağı, özellikle cilt dostu olmasıyla biliniyor. Nüfuz edici, nemlendirici ve yeniden yapılandırıcı özellikleri nedeniyle de kozmetik endüstrisinde sıkça kullanılıyor. 

Kansere çare Biontech'ten geliyor! Alman şirket kanser aşısı için tarih... Haberi Görüntüle

C vitamini en çok limonda, portakalda değil o sebzedeymiş! Yedikçe... Haberi Görüntüle

BADEM YAĞI, BAĞIRSAK VE KALP DOSTU

Yapılan bazı çalışmalar, badem yağı kullanımının irritabl bağırsak sendromu semptomlarını azalttığını ortaya koyuyor. Bazı çalışmalar ise bu yağın kolon kanseri görülme sıklığını azalttığını gösteriyor. Badem yağı ayrıca, kötü kolesterolü azaltıyor; iyi kolesterol seviyelerini de yükseliyor. 

Doğal bir yumuşatıcı olması ve cilt gençleştirici özelliğinden dolayı günümüzde güzellik uzmanları, aromaterapistler ve masaj terapistleri tarafından kullanılan bu yağ hemoroid ve kulak burun boğan hastalıklarında haricen uygulanabiliyor. 

Emzirmek sadece bebek için faydalı değil! Uzmanlar 12 ay boyunca... Haberi Görüntüle

C vitamini en çok limonda, portakalda değil o sebzedeymiş! Yedikçe... Haberi Görüntüle

CİLT RENGİNİ İYİLEŞTİRME GÜCÜ VAR

Aslında badem yağı kullanımı eski çağlara kadar uzanıyor. Eski Çin, Ayurvedik ve Greko-Fars tıp okullarında sedef hastalığı ve egzama gibi kuru cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan bu yağ, cilt rengini iyileştirme gücüne de sahip.

Elma kabukları çöp değil şifa deposu! Bir tek ölüme çaresi... Haberi Görüntüle

GÖZ ÇEVRESİ VE DUDAKLARA DA UYGULANABİLİR

Badem yağı temiz cilde masaj yaparak uygulanabilir. Göz çevresi ve dudaklara da çok faydalıdır. Dudak çatlaklarınını iyileştirir ve ölü derileri yok eder. Tatlı badem yağı ayrıca kirpik ve kaşların çoğalması ve sağlıklı uzayabilmesi için tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading