Yandex Metrica

Sitede Ara

Uğur Şahin ve Özlem Türeci’den büyük başarı! Dünyaya yeniden umut olacaklar

Uğur Şahin ve Özlem Türeci’den büyük başarı! Dünyaya yeniden umut olacaklar

Koronavirüs aşısı geliştiren BioNTech'in kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin bir kez daha tüm dünyaya umut aşıladı. Türk mucitler, bu kez de kanseri alt edecek bir başarıya imza attı.

Sağlık

23.01.2024, 19:23

Türk mucitler Uğur Şahin ve Özlem Türeci, koronavürüse karşı geliştirdikleri aşıyla tüm dünyaya umut olmuştu. Türk mucitler bu kez de kanser aşısında büyük bir başarı elde etti.

Dünyada onaylanan ilk koronavirüs aşısını geliştiren Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Prof. Dr. Özlem Türeci tarafından geliştirilen kanser aşısının ilk sonuçları ortaya çıktı.

Bebeğinizde bu belirtiler varsa kan sayımı yaptırın! Çok önemli bir sağlık sorununa işaret ediyor Bebeğinizde bu belirtiler varsa kan sayımı yaptırın! Çok önemli bir... Haberi Görüntüle

İLK SONUÇLAR BAŞARILI

Pankreas kanseri üzerinde yapılan çalışmada, mRNA teknolojisine sahip kanser aşısının bağışıklık sistemini tümör hücrelerine saldırması için tetikleyebildiği ve hastalığı başarılı bir şekilde uzak tutabildiği belirtildi.

Kaşar peynirini dondurucuya atıyorsanız dikkat! Hangi peynirler dondurulur? Kaşar peynirini dondurucuya atıyorsanız dikkat! Hangi peynirler dondurulur? Haberi Görüntüle

HASTALARIN YARISI KANSERİ YENDİ

On altı hasta üzerinde yapılan çalışmada, hastaların yarısı kanseri tamamen yenerken, dokuz doz aşıya ihtiyaç duyulduğu vurgulandı. 

Chia tohumu ile ne yapılır? Chia tohumu nasıl yenir? Chia tohumunun faydaları nelerdir? Chia tohumu ile ne yapılır? Chia tohumu nasıl yenir? Chia... Haberi Görüntüle

18 AY SONRA KANSER SONA ERİYOR

Pankreas hastalarının yaklaşık yüzde 20'sinin ameliyat için uygun olduğu aktarılan çalışmada, araştırmacılar, söz konusu hastaların tümörlerini analiz ederek çok sayıda bağışıklık hücrelerine özellikle de vücudu enfeksiyondan koruyan ve kanserle savaşmaya yardımcı olan T hücrelerine sahip olduklarını keşfettiler. 18 ayda, sekiz hastanın tümü kanseri yenerken, aşı tarafından aktive edilen T hücrelerinin kanserin tekrarını durdurduğu aktarıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading