Yandex Metrica

Takma tırnak kullananlar dikkat! Dermatolog Taryn Murray uyarıyor! Sebep olduğu şeylere inanamayacaksınız

Özel günlerde veya sürekli takma tırnak kullanıyorsanız bunu bir kez daha düşünün. Bu aparatlar sizi daha bakımlı gösterse de sağlık için zararlı olabilir. Dermatolog Taryn Murray olası riskleri sıraladı.

Sağlık

20.04.2024, 15:51

Takma tırnaklar zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. 

Peki sağlık için güvenli mi değil mi biliyor musunuz?

Dermatolog Taryn Murray, bunun risklerinden bahsediyor. 

Ona göre en önemli olumsuzluk enfeksiyonlar, alerjik reaksiyonlar ve tırnağın bazı kısımlarının hasar görmesi.

40 yaşın üstündeyseniz yemek yerken sakın bunu yapmayın! Ucunda ölüm var 40 yaşın üstündeyseniz yemek yerken sakın bunu yapmayın! Ucunda ölüm... Haberi Görüntüle

TAKMA TIRNAKLAR ENFEKSİYONA YOL AÇABİLİYOR

Murray insanların, bu tırnakların nemi hapsetmesi, mantar ve bakterilerin çoğalması için nemli bir ortam yaratması nedeniyle enfeksiyona yol açabileceğini belirtiyor. 

Enfeksiyon belirtileri ise tırnak çevresinde şişlik, kızarıklık veya hassasiyetin yanı sıra tırnak renginin değişmesi şeklinde kendisini gösteriyor. 

Boğmaca salgını 6 ayın altındaki bebekleri tehdit ediyor! İngiltere'de 5 bebek hayatını kaybetti Boğmaca salgını 6 ayın altındaki bebekleri tehdit ediyor! İngiltere'de 5... Haberi Görüntüle

TIRNAKLARIN KIRILMASINA SEBEP OLABİLİYOR

Dermatolog takma tırnakların uygulanmasının ve çıkarılmasının da potansiyel olarak hasara yol açabileceğini, tırnakların kırılmasına yol açabileceğini söylüyor. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni randevu sistemiyle ilgili açıklama! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan yeni randevu sistemiyle ilgili açıklama! Haberi Görüntüle

ALERJİK REAKSİYON GÖRÜLEBİLİYOR

Ayrıca, bastırılan tırnağın kendisine veya onu sabitlemek için kullanılan yapıştırıcıya karşı alerjik reaksiyon görülmesi de muhtemel. 

Bazı kadınlarda bu bileşenlere karşı alerji her an gelişebiliyor.

Geliştirdiği tedavi ile kanseri yendi! Avustralyalı doktor Richard Scolyer MRI sonucunu paylaştı Geliştirdiği tedavi ile kanseri yendi! Avustralyalı doktor Richard Scolyer MRI... Haberi Görüntüle

KULLANMAK ZORUNDAYSANIZ BUNLARA DİKKAT

Dermatolog Taryn Murray bu aparatın kullanılması konusunda kararlı olanlara ise şu uyarıyı yapıyor: 

"Enfeksiyon riskini hafifletmeye yardımcı olmak için yalnızca özel günlerde kullanın ve mümkünce kısa olanlarını tercih edin. Tırnak ne kadar uzun olursa, doğal tırnak ile tırnak yatağı arasında ayrılma olasılığı da o kadar artar, bu da mikroorganizmaların altına girme riskini artırabilir." 

 Uzman, tırnaklarınızda herhangi bir değişiklik veya enfeksiyon belirtisi fark ederseniz bir dermatoloğa başvurmanızın önemli olduğunu vurguluyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Saadet Diş

TRHaber.com - Sağlık


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading