Yandex Metrica

Sitede Ara

Sofraların vazgeçilmezi o içecek gençlik iksiri çıktı! Günde sadece 3 fincan içerseniz faydasını göreceksiniz!

Sofraların vazgeçilmezi o içecek gençlik iksiri çıktı! Günde sadece 3 fincan içerseniz faydasını göreceksiniz!

Türk kültürünün vazgeçilmezi, her ögünde tüketilen ve nüfusun çoğunluğunun bağımlısı olduğu bu içeceğin, bu zamana kadar zararları konuşuluyordu. Bilim insanları yaptıkları yeni araştırmalar neticesinde o içeceğin hiç bilinmeyen mucizevi bir faydasını ortaya çıkardı.

Sağlık

06.03.2024, 14:25

Türk sofralarında eksikliği hemen hissedilen, sabah, öğle, akşam tüketilen ve sohbet ortamlarının vazgeçilmezi içeceklerden biri olan çay ile ilgili bilim insanları dikkat çekici bir araştırmaya imza attı.

Uzmanlar, çay tiryakilerinden elde edilen verileri inceleyerek çay içmenin insan bedenine hiç bilinmeyen faydalarını ortaya çıkardı.

Birbirinden güzel çay semaverleri, ince belli bardakları, porselen demlikleri ile kendisini aşan üretimlere neden olan çayın türk toplumu için her yerde yeri vardır.  Bu zamana kadar farklı zararlarıyla gündeme gelen çayın alsında mucizevi bir gençlik iksiri olduğunu biliyor muydunuz? Sadece 3 fincan içtiğinizde faydasını göreceksiniz...

Çin'deki Sichuan Üniversitesi'nde görevli bilim insaları Çin'de yaşayan 7931 yetişkin ile İngiltere!de yaşan 5998 yetişkinin çay içme alışkanlıkları incelendi.

Katılımcılara çay tercihleri, siyah ya da yeşik çay içip içmedikleri ve ne sıklıkla içtikleri soruldu.

Patatesi kızartmadan önce bunu deneyin! O organdaki morlukları yok ediyor Patatesi kızartmadan önce bunu deneyin! O organdaki morlukları yok ediyor Haberi Görüntüle

GÜNDE 3 FİNCAN ÇAY 

Alınan bilgilere göre, deneye katılan kişilerin kan basıncı, kolesterol ve vücut yağı gibi biyolojik değerleri incelenirken günlük siyah ve yeşil çay içenlerde daha yavaş biyolojik yaşlanma belirtileri görüldüğü ve günde üç fincan çay tüketenlerde faydaların arttığı kaydedildi.

Uzmanlar hayata on yıl eklemenin kesin yolunu açıkladı! Hangi yiyecekler ömrü adeta törpülüyor? Uzmanlar hayata on yıl eklemenin kesin yolunu açıkladı! Hangi yiyecekler... Haberi Görüntüle

GENÇLİK İKSİRİ

Lacent tıp dergisinde yayınlanan araştırmada günde yaklaşık 3 fincan çay veya 6-8 gram çay yaprağı tüketmenin belirgin etkisi olduğı belirtildi. Araştırmada, "Orta düzeyde çay tüketimi, istikrarlı çay içenler arasında en güçlü yaşlanma karşıtı faydaları sergilemiştir" denildi.

University College London'da beslenme bilimi alanında araştırmacı olan Alex Ruani, bulguların diğer bilim insanlarının keşfettiklerini desteklediğini söylüyor.

Meğer asıl faydalı kısmını çöpe atıyormuşuz! İşte elmanın en besleyici yeri! Kanserden koruyor, ömrü uzatıyor Meğer asıl faydalı kısmını çöpe atıyormuşuz! İşte elmanın en besleyici... Haberi Görüntüle

''HÜCRELERİ YAŞLANMAYA KARŞI KORUR''

Ruani, "Siyah ve yeşil çay, birçok gıdada bulunan ve kalp hastalığı, felç ve tip 2 diyabet gibi diyetle ilgili sorunların olasılığını azaltabilen sağlıklı bitki bileşiklerinin bir alt grubu olan flavan-3-ollerin açık ara en zengin kaynağıdır" ifadeleri kullanıldı.

Sonuçları The Times gazetesine değerlendiren Ruani, "Bu bileşikler kan basıncını, kan akışını, kolesterolü ve hatta kan şekeri seviyelerini iyileştirmek gibi çeşitli şekillerde çalışır, ancak aynı zamanda hücrelerimizi yaşlanmaya bağlı hasarlardan korumaya da yardımcı olurlar'' dedi.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Sağlık


Loading