Yandex Metrica

Sitede Ara

Şeker hastaları bu durumu sık yaşıyor! İdrar kaçırma nasıl tedavi edilir?

Şeker hastaları bu durumu sık yaşıyor! İdrar kaçırma nasıl tedavi edilir?

Kontrol edilemeyen ve istemsiz şekilde gerçekleşen bir rahatsızlık olan idrar kaçırma, her yaşta görülebiliyor. Obezite, ilerlemiş yaş ve genetik gibi faktörlere bağlı olarak görülebilen bu hastalık ilaçla tedavi edilebiliyor.

Sağlık

30.04.2024, 16:16

Kişinin yaşam konforunu bozan, sosyal ve psikolojik sorunlara yol açabilen bir hastalık idrar kaçırma. Kontrol edilemeyen ve istemsiz idrar tutamama hali olan bu rahatsızlık her yaşta görülse de bazı durumlar tetikleyici nitelikte olabiliyor. 

Eriğin bu faydasını bilen yok! Eriğin bu faydasını bilen yok! Haberi Görüntüle

ŞEKER VE OBEZİTE İDRAR KAÇIRMAYA SEBEP OLABİLİR

Obezite, ilerleyen yaş, idrar torbası sarkması, genetik, kabızlık, sistit, vajinal enfeksiyonlar, idrar yollarında veya böbrekte taş, şeker hastalığı, menopoz, zor doğumlar,
erkeklerde prostat büyümesi, kas gevşetici, tansiyon düşürücü, idrar söktürücü, sakinleştirici, depresyona karşı alınan ilaçlar, alerji ilaçları, demans alzheimer hastalığı, sinir sisteminin hastalığı gibi hastalıklar idrarı tutamama sebepleri arasında yer alıyor. Ayrıca gülme, hapşırma, öksürme, ağır eşya kaldırma gibi durumlarda da idrar kaçırma ihtimali yükselebilir. 

Meğer bağırsak kanserinin en önemli belirtisi buymuş! Tuvalete gittiğinizde mutlaka bakın Meğer bağırsak kanserinin en önemli belirtisi buymuş! Tuvalete gittiğinizde mutlaka... Haberi Görüntüle

Amerika'nın süt tozuna ve margarinine savaş açan bir Türk: Tarhana Osman! Tarhana Osman kimdir? Amerika'nın süt tozuna ve margarinine savaş açan bir Türk: Tarhana... Haberi Görüntüle

DOĞUM YAPANDA DA YAPMAYANDA DA GÖRÜLÜYOR

Bu arada fazla doğum yapmış kadınlarda, menopozdan ya da zor doğumlardan sonra idrar kaçırma sorunu yaşanabilir. Hiç doğum yapmamış kadınlarda bile bu rahatsızlık görülebilir. 

Bahsi geçen şikayetlerle hastaneye gidilmesi durumunda hastadan idrar kaçırmayı başlatan durumlar ve idrar kaçırmanın şekli ve sıklığı öğrenilir. Kan şekeri, idrar tahlili ve idrar kültürü, ultrason ve ürodinami istenir. Altta yatan başka neden düşünülüyorsa onunla ilgili tetkikler yapılır. 

Kaymaklı Badempare nasıl yapılır, malzemeleri neler? Kaymaklı Badempare nasıl yapılır, malzemeleri neler? Haberi Görüntüle

İDRAR KAÇIRMA İLAÇLA TEDAVİ EDİLEBİLİYOR

İdrar kaçırmaya sebep olan şey kilo ise, uygun diyet ve egzersiz programı ile kişinin zayıflaması sağlanır. Kabızlık varsa buna uygun diyet uygulanır. Ayrıca bu hastalığı ortadan kaldıran ilaç tedavileri de mevdut. İdrar kaçırma prostat büyümesi, mesane sarkması gibi bir durumdan kaynaklanıyorsa cerrahi de düşünülebilir. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading