Yandex Metrica

Sitede Ara

Nüfusun yüzde kaçı aşılandı? Bakan Koca iki doz aşı uygulanan kişi sayısını açıkladı

Nüfusun yüzde kaçı aşılandı? Bakan Koca iki doz aşı uygulanan kişi sayısını açıkladı

Türkiye'de Kovid-19'la mücadelede aşılama oranları açıklandı. iki doz aşı uygulanan kişi sayısı 50 milyonu geçti.

Sağlık

28.04.2024, 21:50

Sağlık Bakanlığınca Kovid-19'a karşı toplumsal bağışıklığın sağlanması amacıyla ülke genelinde yürütülen aşılama çalışmaları hızla devam ediyor.

Aşılama programı kapsamında en son, mRNA aşısı olmuş ve üzerinden 6 ay zaman geçmiş 18 yaş ve üzeri tüm vatandaşlar için "hatırlatma dozu" uygulaması başlarken kişiler hatırlatma dozu olarak istedikleri aşı türünü tercih edebiliyor.

Sık kullanılan o cihaz cildi mahvediyor! Beslenme bile bu kadar etkili değil Sık kullanılan o cihaz cildi mahvediyor! Beslenme bile bu kadar... Haberi Görüntüle

KAÇ KİŞİ AŞI YAPTIRDI?

Bakanlığın "covid19asi.saglik.gov.tr" adresinde yer alan anlık verilere göre, 20 Kasım saat 14.21 itibarıyla uygulanan birinci doz aşı sayısı 56 milyon 21 bin 137, ikinci doz aşı sayısı ise 50 milyon 616 oldu. Üçüncü dozla birlikte yapılan toplam aşı miktarı 119 milyon 248 bin 330'a yükseldi.

Ağız sağlığı için kullanıyoruz ama... Piyasadaki o ürünün kan basıncını bile etkilediği ortaya çıktı Ağız sağlığı için kullanıyoruz ama... Piyasadaki o ürünün kan basıncını... Haberi Görüntüle

BAKAN DA AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koca mesajında ''İki doz aşısını yaptıranların sayısı bugün 50 milyonu geçti. İki doz aşılılar şu an toplam nüfusun %60’ına karşılık geliyor. Aşı konusunda halen kararsız olanlar 50 Milyonun kararını örnek almalı.'' ifadesini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading