Yandex Metrica

Kovid-19’un Lambda varyantı 30 ülkede görüldü

Kovid-19’un Lambda varyantı 30 ülkede görüldü

Dünya Dağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüsün Lambda varyantının 30’dan fazla ülkede görüldüğünü duyurdu.

Sağlık

23.01.2024, 17:41

Tüm dünyada koronavirüse karşı aşı çalışmaları hızla devam ederken bir yandan da ortaya çıkan yeni varyantlar korkunun artmasına neden oluyor.

Başta Delta varyantı olmak üzere pek çok virüs mutasyonu tüm dünyaya yayılmaya başladı.

Henüz güneş kremi almasıysanız mutlaka okuyun! Dermatologlara göre etiketteki o ibare gerçek dışı Henüz güneş kremi almasıysanız mutlaka okuyun! Dermatologlara göre etiketteki o... Haberi Görüntüle

30'DAN FAZLA ÜLKEDE GÖRÜLDÜ

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Lambda varyantının başta Güney ve Kuzey Amerika olmak üzere 30'dan fazla ülkede tespit ettiği duyurdu.

Karamsarlık insan ömrünü kısaltıyor! Araştırmada ortaya çıktı Karamsarlık insan ömrünü kısaltıyor! Araştırmada ortaya çıktı Haberi Görüntüle

İLK KEZ PERU'DA TESPİT EDİLDİ

DSÖ'nün Kovid-19'a karşı mücadele ekibi lideri Maria Van Kerkhove, haziran ayının ortalarında Lambda varyantını ‘ilgi çekenler’ listesine aldıklarını, bu varyantın ilk olarak Aralık 2020’de Peru’da tespit edildiğini belirtti.

Van Kerkhove, DSÖ’nün Twitter hesabı üzerinden yapılan canlı yayında, 'Bu oldukça genç bir varyant. Başta Kuzey ve Güney Amerika olmak üzere bazı ülkelerde dolaşıyor, gerçi şu ana kadar 30’dan fazla ülkede tespit edildi' dedi.

Obezitenin emzirmeye etkisi araştırıldı! Sütü az olan annelerin... Obezitenin emzirmeye etkisi araştırıldı! Sütü az olan annelerin... Haberi Görüntüle

TAKİP EDİLİYOR

Örgütün Lambda varyantını yakından izlediğini belirten yetkili, bu varyantın yayılmasıyla ilgili bilgi almak için tüm üye ülkelerle işbirliği içerisinde olduğunu sözlerine ekledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading