Yandex Metrica

Kolay yoldan nasıl kilo verilir! Canan Karatay tek tek açıkladı

Kolay yoldan nasıl kilo verilir! Canan Karatay tek tek açıkladı

Sağlıklı kilo vermek isteyenlere Canan Karatay'dan öneriler geldi. Son zamanlarda artan obeziteye karşı ünlü Doktor Canan Karatay, bir süredir katıldığı programlardan ve verdiği demeçlerden uyarı yapıyordu. Sağlıklı bir diyetin mümkün olduğunu belirten Dr. Canan Karatay püf noktalarını açıkladı.

Sağlık

23.01.2024, 18:58

Modern çağın getirdiği obeziteye karşı sağlıklı kilo vermek isteyenlere sevindiren haber Canan Karatay'dan geldi. Son zamanlarda artan obeziteye karşı ünlü Doktor Canan Karatay, bir süredir katıldığı programlardan ve verdiği demeçlerden uyarı yapıyordu. Sağlıklı bir diyetin mümkün olduğunu belirten Dr. Canan Karatay püf noktalarını tek tek açıkladı.

Ağzınızda yara mı var? İki hafta geçmesine rağmen iyileşmiyorsa... Ağzınızda yara mı var? İki hafta geçmesine rağmen iyileşmiyorsa... Haberi Görüntüle

PÜF NOKTALARI

Mynet'in haberine göre, her gün mutlaka 40 ile 60 dakika arasında yürüyüş önerilen bu diyette yine her gün 8 ile 10 bardak arasında su içilmelidir. Diyet içerisinde hazırlanılan yemekler düşük ısıda ve uzun süre pişirilirken salatalara zeytinyağı, sirke ve limon suyu katılmalıdır.

Oytun Erbaş'tan zeka testi açıklaması: Hepsini çöpe atın Oytun Erbaş'tan zeka testi açıklaması: Hepsini çöpe atın Haberi Görüntüle

KARBONHİDRATLARIN TÜKETİLMESİ YASAK

Alkollü ve gazlı içecekler ile birlikte hazır meyve sularının yasak olduğu Canan Karatay diyetinde ekmek, yapay tatlandırıcılar, pirinç ve patates gibi karbonhidratların tüketilmesi kesinlikle yasaktır.

Alkol kadınların en çok o organını vuruyor! Erkeklerden daha fazla etkileniyorlar Alkol kadınların en çok o organını vuruyor! Erkeklerden daha fazla... Haberi Görüntüle

KURU YEMİŞ ALTERNATİF OLARAK TÜKETİLEBİLİR

Bunların yerine badem, fıstık, fındık veya ceviz gibi kuru yemişler alternatif olarak tüketilebilir. Canan Karatay diyetinde pirinç ve makarnanın da kesinlikle yasak olduğu diyette günde bir porsiyon meyve tüketilebilir. Yemek yapılırken ay çiçek yağı ile mısır özü yağlarının yerine sızma zeytinyağı ve tereyağının kullanımı tavsiye edilirken, yiyecekler zeytin, zeytinyağı ve kekik ile nane gibi ürünlerin yer aldığı bir kapta yenebilir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading