SON DAKİKA
Kız kıza yemeğe giderken dikkatli olun! Öyle bir şeye sebep oluyor ki

Kız kıza yemeğe giderken dikkatli olun! Öyle bir şeye sebep oluyor ki

Çalışan kadınlar öğle yemeklerine bazen tek başlarına bazen ise arkadaşlarıyla çıkıyor. Gidilen kişi durumu ise kadınların aldıkları kalori üzerinde hayli etkili. Yapılan araştırmaya göre kadınlar arkadaşlarıyla yemek yerken ortalama 150 ekstra kalori alıyor.

Sağlık

23.01.2024, 21:49

Kadınlar yalnızken az, arkadaşlarıyla beraberken fazla yemek yiyor. 

Yapılan bir araştırmaya göre arkadaşlarıyla yemek yiyen kadınlar ortalama 150 ekstra kalori alıyor. Yapılan deneyde, 26 kadın üç gününü her öğünü bir arkadaşıyla ve üç gününü yalnız yemekle geçirdi. Yanlarında birileri olduğu üç gün boyunca fazladan ortalama 540 kalori yediler.

63 kadının katıldığı ikinci bir deney, sosyal olarak aşırı yemek yiyenlerin daha sonra daha az yemediğini ve ortalama bir kadının başkalarıyla günde en az bir öğün yemek yemesi halinde yılda 4 kilo alma riski taşıdığını buldu.

Piyasadaki gargaralar ile ilgili korkunç senaryo! 10 milyon kişiyi öldürecek!... Haberi Görüntüle

Beslenme uzmanları açıklıyor! 1 kilo yağ kaybetmeniz için bu kadar... Haberi Görüntüle

ARKADAŞLA OTURULAN SOFRA KALORİYİ ARTIRIYOR

İnsanlar, dostça sohbetler dikkatlerini dağıttığı için fazla yemek yiyebilir. Ancak uzmanlar, avcı-toplayıcı günlerimizde adil bir paylaşımı garanti etmenin tek yolu olduğundan, gruplar halinde daha fazla yemek için evrimleşmiş olabileceğimize de inanıyor.

Kanser hastalığı bunama yapıyor! Araştırmada ortaya çıktı Haberi Görüntüle

Sosyal medya insanları ameliyata sürüklüyor! Estetik kaygı en önemli neden Haberi Görüntüle

ERKEKLERDE DE AYNI DURUM GEÇERLİ OLABİLİR

Uzmanlar bu araştırmada sadece kadınlara bakmış olsa da, her iki cinsiyette de aynı etkiyi bekliyor. 

Çalışmanın tavsiyesi, arkadaşlarla yemek yemeyi bırakmak veya her öğünü tek başına yemek değil, önceden plan yapmak ve menüden daha sağlıklı bir seçenek sipariş etmek. Arkadaşlarınızı bir akşam yemeğine davet ettiğinizde, kendinize sabit bir porsiyon vermek de iyi bir strateji olabilir. İnsanlar arkadaşlarıyla yemek yemekten aldıkları ekstra kalorileri önceden veya sonra daha küçük öğünler yiyerek telafi edebilir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading