Online ya da telefon randevusu bulamayan vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Kamu hastanelerinde randevusuz hasta kabulü başladı.
Prof. Dr. Özgür Yiğit NTV'ye yaptığı açıklamada 'belli saatleri boş bırakarak randevusuz gelen hastalarımızın o aralarda muayene olması mümkün. Randevusuz gelen hastamız bir müddet beklemeli.' ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları aktardı:
"Covid tedbirleri sebebiyle randevu ile yapılan hasta muayene işlemleri sağlık bakanlığının geçen ay yayımlanan yazısı ile randevulu/randevusuz olarak yeniden düzenlenmiştir.
Artık randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız randevusuz olarak da muayene olabileceklerdir."