Yandex Metrica

Et o kan grubuna hiç iyi gelmiyor! A grubu kana sahip olanlar nasıl beslenmeli?

Et o kan grubuna hiç iyi gelmiyor! A grubu kana sahip olanlar nasıl beslenmeli?

A grubu kana sahip olanlar sağlıkları için vejetaryen beslenmeyi tercih etmeli. Et tükettiklerinde yorgun hisseden A grubundaki insanlar bitki bazlı bir beslenme benimsedikleri takdirde hastalıklara adeta meydan okuyabilirler. A grubu kana sahip olanlar nasıl beslenmeli? Kan grubu A olanlar hangi gıdalardan uzak durmalı?

Sağlık

01.03.2024, 10:12

0 grubuna göre ataları savaşçı olmayan çiftçiler olan A grubu kana sahip olanlar vejetaryen beslenmeli. Bünyeleri oldukça hassas olduğundan her şeyin en doğalını tercih ederler. Kanser, kalp hastalıkları ve diyabete yatkın olan A grupları, sağlıklı bir beslenme ile tüm bunların önüne geçebilir. 

0 grubunun tam zıttı bir metabolizmaya sahip olan A grubu, et tükettiğinde yorgun, bitkisel beslendiğinde daha enerjik hisseder. Et, süt ürünleri, barbunya ve aşırı buğday tüketimi kilo almalarını hızlandırırken bitkisel yağlar, sebzeler ve ananas, A grubunun kilo verme sürecine katkı sunar. 

Erkekler bu hafıza sorununu daha çok yaşıyor! Kadınların çoğunda görülmedi Erkekler bu hafıza sorununu daha çok yaşıyor! Kadınların çoğunda görülmedi Haberi Görüntüle

A GRUBU KANA SAHİP OLANLAR ET YİYEBİLİR Mİ? 

Sağlık için en faydalı sonuca ulaşmak adına A grubundakiler eti hayatlarından tamamen çıkarmalı. Tamamen vejetaryen düzene geçmek zor olabileceğinden et tüketim sıklığı azaltılabilir. Ancak jambon, sosis ve soğuk mezeler tamamen yasak

Haftada birkaç kez tüketilen deniz ürünleri ise A grubunun sağlığı için çok önemli. Özellikle somon, alabalık, sardalya ve sazan çok faydalı deniz ürünleriyken hamsi, çinekop, kalamar ve midye uzak durulması gerekenler. 

Bu formülle 20'li yaşlarınıza geri döneceksiniz! Bu formülle 20'li yaşlarınıza geri döneceksiniz! Haberi Görüntüle

Kabus hortladı dünya alarma geçti! A(H5N2) kaynaklı ilk ölümcül vaka Kabus hortladı dünya alarma geçti! A(H5N2) kaynaklı ilk ölümcül vaka Haberi Görüntüle

TAM YAĞLI SÜTTEN UZAK DURMALILAR

Süt ürünlerine gelince, A grubundaki kişiler tam yağlı sütten uzak durmalı ve fazla yumurta tüketmemeli. Yoğurt ve kefir ise bu grup için harika alternatifler. 

Kuruyemişler arasında A grubu için en faydalı olanlar ay çekirdeği, badem ve ceviz. Özellikle bol miktarda lektin içeren fıstık çok  miktarda tüketilmeli. Kaju ise yasaklılar listesinde. 

Aşırı tüketimi mukus üretimi ve kilo alımına yol açabileceğinden A grubundaki insanlara tam buğday önerilmiyor. Soya veya pirinç unu sağlıkları için daha faydalı. 

Uyuz vakaları artışa geçti! Uzmanlar uyardı: Bunları mutlaka yapın Uyuz vakaları artışa geçti! Uzmanlar uyardı: Bunları mutlaka yapın Haberi Görüntüle

Bu gıdalar evliliğinizi kurtarabilir! Cinsel isteği ve gücü adeta uçuruyor! Bu gıdalar evliliğinizi kurtarabilir! Cinsel isteği ve gücü adeta uçuruyor! Haberi Görüntüle

TÜM SEBZELER YARARLI DEĞİL

Sebzeler bu kan grubu için olmazsa olmaz. Ancak biber A grubuna iyi gelmez. Patetes, domates ve lahanada bulunan lektinlere karşı da hassas olan bu gruptakiler bol miktarda brokoli tüketebilir. Bunun dışında sarımsak da yeterli miktarda tüketilmesi gereken sebzelerden.

A grubunda olanlar günde 3-4 kez meyve yemeli. Özellikle alkalin bazlı olan dut ve erik bol miktarda tüketilmeli. Asidik bir meyve olan portakal da A grubunun uzak durması gerekenlerden. Limon ise sindirim sistemini düzenler ve mukusu temizler. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading