Yandex Metrica
SON DAKİKA
Elinizdeki bu işaretlere dikkat! Ölümcül kalp hastalığı riski olabilir

Elinizdeki bu işaretlere dikkat! Ölümcül kalp hastalığı riski olabilir

Tüm gün işlerimizi yaparken en çok kullandığımız organ olan eller sağlıkla ilgili işaretler veriyor olabilir. Her zamankinden farklı bir görüntüye yol açan şişlik veya kırmızılıklar ölümcül kalp hastalıkları riskinin var olduğunu gösterebilir.

Sağlık

23.01.2024, 21:49

Eller sağlık durumuna dair işaretler verebilir. Fark edilen değişiklikler mutlaka bir doktora danışılmalı. Çünkü bazı küçük sorunlar kolaylıkla tedavi edilebilirken bazıları daha ciddi boyutlarda olabilir. 

İşte bugünkü sağlık durumunuz! Burcunuz ne söylüyor? Haberi Görüntüle

Yatarken gece lambası kullanıyor musunuz? Araştırmalara göre... Haberi Görüntüle

ŞİŞLİKLER

Parmaklardaki mor veya kırmızı ağrılı şişlikler  Osler düğümleriyle ilişkili olabilir. Bu, kalp zarının iltihaplanabileceği nadir fakat bazen ölümcül bir durum olan kalbin iç zarındaki enfeksiyon hastalığıdır. Genellikle bir milimetrelik mor-pembe şişlikler şeklinde kendisini gösteriyor. 

Şişlikler genellikle ateş, titreme, terleme, ağrı ve iştahsızlık gibi grip benzeri semptomlarla birlikte görülüyor. Tırnakların altında kanama, bacaklarda veya karın bölgesinde şişlik de eşlik edebiliyor. 

Kalp yetmezliğinden korunmanın yolu yürümek! Peki kaç adım atmalısınız? Haberi Görüntüle

Bademcik ameliyatı obez yapar mı? Araştırma sonucu ne gösteriyor? Haberi Görüntüle

TETİK PARMAK

Özellikle başparmak ve yüzük parmağında tendonların kalınlaşması sonucu parmakların eğip veya bükülürken ağrılı bir şekilde kasılması veya kitlenmesiyle yaşanan duruma tetik parmak adı veriliyor. Şeker hastalığı, tiroid problemleri veya romatoid artriti olanlar buna daha çok yakalanabiliyor. 

Bunu her sabah yapmak tehlikeli olabilir! Sivilce oluşumuna neden oluyor Haberi Görüntüle

Çok süt içiyorsanız mutlaka okuyun! Uzmanlar "günlük 500 miligramı aşmayın"... Haberi Görüntüle

RENK DEĞİŞİMİ

Bu, dışarıda olduğunuzda ve hava soğuk olduğunda veya stresli olduğunuzda meydana gelebilir. Parmaklarınızın beyaz, mavi veya kırmızıya döndüğünü fark edebilirsiniz. Bunların hepsi Raynaud hastalığının gösterge semptomları olabilir. Bu, vücudunuzun ellerinize yeterince kan gidemediği ve ellerinizin renk değiştirmesine neden olduğu anlamına gelir. 

Tüm bu sayılanlar romatoid artrit, nadir bir bağ dokusu hastalığı olan skleroderma, bir otoimmün bozukluk olan Sjögren sendromu, tiroid bozuklukları, pıhtılaşma bozuklukları ve hatta lupus belirtisi olabilir. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading