SON DAKİKA
Bunları yiyen kanser olmuyor! Beslenme tarzınızda yapacağınız değişiklikler sizi kanser illetinden koruyabilir!

Bunları yiyen kanser olmuyor! Beslenme tarzınızda yapacağınız değişiklikler sizi kanser illetinden koruyabilir!

Çok sayıda insanın ölümüne yol açan kanser ne yazık ki çaresi henüz bulunamamış kötü huylu bir hastalık. Beslenme alışkanlıklarıyla yakından ilgili olan kanser aslında sağlıklı yeme düzeni ile önlenebilir. Meyve, sebze ve lif içeren besinleri dengeli tüketmek bu hastalığa yakalanma riskini düşürme etkisine sahip..

Sağlık

23.01.2024, 19:38

Kanser önlenebilir mi? Kanser ve beslenme arasında nasıl bir ilişki var? Sağlıklı beslenerek kanserden korunmak mümkün mü? İşte cevaplar...

Kanser, tespiti geç kalınmışsa tedavisi zor bir hastalık. Hücrelerin ölümüne yol açan bu illeti yenmek belki zor ama önlemek mümkün. Bu kilidin anahtarı ise doğru ve sağlıklı beslenmek.

Cilt bakımı için adeta sihirli iksir! Hem temizliyor hem bakım... Haberi Görüntüle

BİTKİ TEMELLİ BESLENEREK KANSERİ ÖNLEYİN

Beslenmenin kanser üzerinde doğrudan bir etkisinin bulunduğuna dair araştırmalar bunu kanıtlar nitelikte sonuçlar ortaya koyuyor. Özellikle bitki temelli beslenme tarzı bu konuda edinilebilecek çok önemli bir alışkanlık. Çünkü bitkilerde kanseri önleme potansiyeli yüksek. 

Günlük olarak eşit oranda meyve, sebze, kepekli tahıllar ve fasülye tüketmek ve işlenmiş gıdaları hayattan çıkarmak atılabilecek en doğru adım. Renkli sebzelere sofralarda daha çok yer açmak lazım. Böylelikle kanseri önlemenin anahtarı olan sağlıklı bağırsak florası desteklenmiş olur. 

Yaşlanmaya meydan okumak için bunları yapın! İşte 40'lı yaşlarda en... Haberi Görüntüle

LİFLİ GIDA TÜKETİMİ KANSER RİSKİNİ DÜŞÜRÜYOR

Hamileyken fast food yerseniz ne olur? Araştırmalar korkunç gerçeği ortaya... Haberi Görüntüle

Lif açısından zengin diyetler de kadınların ilerleyen yaşlarda meme kanserine yakalanma olasılığını yüzde 25 oranında azaltıyor. Her 10 gram günlük lifin kolorektal kanser riskini yüzde 10 azaltabileceği de araştırmalarla sabitlenmiş durumda. 

Kırmızı ve işlenmiş et ise kanserli hücrelerin gelişmesini hızlandırıyor. Günde ortalama 76 gram işlenmiş ve kırmızı et yiyen kişilerin bağırsak kanseri riskine yakalanıp yakalanmama durumu ile ilgili bir araştırma yapıldı. 

Uykusuzluk çekenlerin çaresi o meyvenin suyu! Kalbi koruyup kasları rahatlatıyor!... Haberi Görüntüle

ARAŞTIRMALAR DA BESLENMENİN ÖNEMİNİ ORTAYA KOYUYOR

Yaklaşık yedi yıl boyunca yarım milyon yetişkinden elde edilen veriler analiz edildi. Düzenli olarak orta derecede işlenmiş ve kırmızı et yiyenlerin, 11 gr'dan az kırmızı tüketen insanlara kıyasla bağırsak kanseri riskinin yüzde 32 arttığı sonucu ortaya çıktı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading