Yandex Metrica

Son dakika: Sanatçı Metin Milli hayatını kaybetti

Son dakika: Sanatçı Metin Milli hayatını kaybetti

Son dakika haberleri... Bir döneme damgasını vuran sanatçı ve iş insanı Metin Milli dün akşam Ankara'da hayatını kaybetti.

Magazin

23.01.2024, 22:22

Türk Sanat Müziği'ne farklı bir hava katan ve "Seviyorum işte var mı diyeceğin" diyen adlı şarkıyla Türk halkının gönlünü kazanan ve 1980'li yıllara damga vuran sanatçı ve iş insanı Metin Milli dün akşam yaşamını yitirdi.

1980'li yıllara damgasını vuran Metin Milli'nin cenazesi yarın öğle namazında Ankara Cebeci Asri Mezarlığı'ndan kalkacak.

METİN MİLLİ KİMDİR?

Metin Milli, 1 Mayıs 1943'te Mardin'de dünyaya gelmişti. Milli, yaptığı müziği 'çok sesli hafif Türk sanat müziği' olarak adlandırıyordu. Metin Milli, TRT destekli bu yeni türün 1990'lı yılların başlarına kadar Türkiye'de belli başlı öncüleri arasında yer almıştı.

'Çiçekler Yasta' adlı parçasının yer aldığı 'Merhaba' albümü ile Milli, patlama yaptığı 1983'ün flaş sanatçısı olmuştu. Müziği pek çok meslektaşının aksine para kazanmak için değil zevk için yaptığını ifade eden sanatçı, ticaretten kazandığını müziğe aktarmış ve bu yolda hiçbir masraftan kaçınmamıştı.Aranjör olarak kendisine uzun yıllar hizmet eden Metin Alkanlı ile birlikte 'Çiçekler Yasta', 'Şarkılara Sordum', 'Pişmanlık', 'Seviyorum İşte', 'Vurgun' gibi birçok hit esere yorumu ile imza atan Metin Milli, 1982-1996 yılları arasında 10 adet albüm çıkarmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading