Yandex Metrica

İsrail'in katliamına isyan eden Bella Hadid: Her gün ölüm tehditleri alıyorum

İsrail'in katliamına isyan eden Bella Hadid: Her gün ölüm tehditleri alıyorum

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına isyan eden Filistin asıllı ünlü süper model, ''Her gün yüzlerce ölüm tehdidi alıyorum, telefon numaram sızdırılıyor ve ailem kendini tehlikede hissediyor. Ama artık susturulamam. Korku bir seçenek değil. Başta Gazze olmak üzere Filistin halkı ve çocukları bizim sessizliğimizi kaldıramaz. Biz cesur değiliz, onlar öyle." ifadelerini kullandı.

Magazin

02.05.2024, 23:36

Filistin asıllı ünlü süper model Gigi Hadid'in ardından kız kardeşi Bella Hadid de İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ve Ortadoğu'nun ateş çemberine dönüşmesi sonrası sessizliğini bozdu.

''HER GÜN ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYORUM''

"Sessizliğim için beni bağışlayın" diyen Filistinli iş insanı Muhammed Hadid’in ABD'de doğup büyüyen 27 yaşındaki kızı Bella Hadid, şu ifadeleri kullandı;

"Her gün ölüm tehditleri alıyorum. Telefon numaram sızdırılmış ve ailem tehlikede. Artık sessiz kalmayacağım. Korku bir seçenek değil. Filistin'deki insanlar ve çocuklar, özellikle Gazze'dekiler, sessiz kalmamamıza dayanamazlar. Biz değil, onlar çok cesur" 

''YAS TUTUYORUM''

27 yaşındaki ünlü model, "Gazze'ye yapılan saldırılarda hayatını kaybeden ve aile üyelerini kaybeden çocuklar için yas tutuyorum" ifadelerini kullandı. 

"DÜNYA BİZİ BARIŞ İSTEMEYEN TERÖRİSTLER OLARAK GÖRÜYOR"

Dünyanın kendilerini baarış istemeyen teröristler olarak gördüğünü belirten Hadid, "Acı çeken İsrailli aileler için yas tutuyorum. Bölgenin geçmişini bir kenara koyarsak, sivillere yönelik her türlü terör saldırısını kınıyorum. Hiçbir çocuk veya insan ailesinden alıkonulamaz. Bu hem İsrailli hem de Filistinli insanlar için geçerli. Filistinli olmanın ne kadar zor olduğunu anlamak çok önemli, dünya bizi barış istemeyen teröristler olarak görüyor" ifadelerine yer verdi.

"SAVAŞIN KURALLARINA UYULMALI''

“Ailem, 75 yıldır Filistin’e karşı işlenen şiddete tanık oldu" diyen Hadid, son olarak şunları kaydetti;

"Birlikte hareket etmeliyiz ve liderlerden de bunu bekliyoruz. Hepimiz biriz, Tanrı bizi eşit yarattı. Savaşın kuralları vardır ve ne olursa olsun bu kurallara uyulmalıdır. Nerede olursak olalım liderlere bu konuda baskı yapmalı, Gazze'deki acil ihtiyaçlar unutmamalı ve Filistinli masum sivillerin bu savaşta unutulmamasını sağlamalıyız" 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading