Yandex Metrica

İlhan Daner kimdir? İlhan Daner neden öldü?

İlhan Daner kimdir? İlhan Daner neden öldü?

Bir süredir tedavi gören İlhan Daner hayatını kaybetti. Peki oyuncu, senarist ve yönetmen İlhan Daner kimdir? İlhan Daner neden vefat etti? İşte detaylar...

Magazin

05.04.2024, 13:56

Usta oyuncu İlhan Daner hayata veda etti. Ölüm haberinin ardından oyuncunun hayatı araştırılmaya başlandı. Peki İlhan Daner kimdir, neden öldü? İşte İlhan Daner'in hayatı ve biyografisiyle ilgili merak edilenler.

İLHAN DANER KİMDİR?

30 Aralık 1938 tarihinde İstanbul'da doğan İlhan Daner, oyunculuğa tiyatro ile başladı. Sinemaya ilk adımını ise 1957 yapımı Mahşere Kadar filmi ile atmıştır. Konservatuvar mezunu olan Daner, tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra yönetmenlik ve senaristlik de yapmıştır.

Usta isim, Bizim Mahalle dizisinde canlandırdığı Hayri Bey karakteri ve Sizin Dersane dizisinde hayat verdiği Ferit tiplemesiyle seyircilerin beğenisini kazandı. Genellikle komedi filmlerinde rol alan Daner, 1976 yapımı Lüküs Hayat filminin senaryosuna imza attı.

İLHAN DANER NEDEN ÖLDÜ?

Bir süredir tedavi gören İlhan Daner'in vefat haberini Betül Demir sosyal medya hesabından duyurdu. Demir, "ne şanslıyım ki senin gibi bir çınarla aynı sahnede oynadım. Bazen kuliste endişeyle seni izlerdim. Hasta olduğunda ama sahneye adım attığın anda delikanlılara taş çıkarırdın. Seni uğurlamak çok zor olacak İlhan hocam, Ayşen’e sarıl benim yerime de" ifadelerini kullandı.

Daner'in ölüm nedenine ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading