Yandex Metrica

Hadise kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Hadise kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Türkiye'nin önemli şarkıcılarından Hadise kimdir, kaç yaşındadır? Hadise'nin hayatı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları sizin için derledik.

Magazin

04.05.2024, 10:10

Türkiye'nin sevilen sanatçılarından biri olan Hadise'nin soy adı Açıkgöz'dür. Hadise, 1985 yılında Belçika'da dünyaya gözlerini açmıştır. Küçükken yapmaktan en keyif aldığı aktiviteler şarkı söylemek ve ata binmekti. Ünlü isim, Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi aldıktan sonra, tutkusunun peşinden gitmeye karar vererek müziğe yöneldi. Ailesi müziğe yönelmesine saygı duydu ve kızlarına desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. 

IDOOL PROGRAMI İLE KEŞFEDİLDİ

Hadise, en büyük adımını 2003 yılında attı. Ünlü isim Belçika'nın "Popstar"ı olan Idool adlı yarışmaya katıldı. Finale kalan 10 isim arasında yer alamadı fakat buna rağmen tüm yapımcıların dikkatini çekti. 2Brains şirketi bir süre sonra Hadise'ye bir teklif ile geldiler. Hadise, yapımcıları Yves Gaillard ve Serge Ramaekers ile birlikte kayıt sürecine başlamak için stüdyoya girdi. Bu ekip ile birlikte "Stir me up" şarkısını kayda aldı ve şarkı ile birlikte Türkiye'de de tanındı. Baktı ki, Türkiye'de ilgi çekiyor kendisini hemen ülkemizin sularına attı. 

HADİSE EUROVISION'DA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

2008'de ikinci stüdyo albümü Hadise'yi yayımladı. İngilizce ve Türkçe şarkılardan oluşan albümde yer alan "Deli Oğlan" şarkısı Türkiye'de fazlasıyla ilgi gördü. Sonraki yıl Türkiye'yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Düm Tek Tek" ile temsil ederek dördüncü oldu. Ünlü isim şimdilerde Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği EXXEN platformunda yayınlanan "O Ses Türkiye Rap" adlı programda jüri koltuğunda oturuyor. 

HADİSE SON ŞARKISI

Hadise Açıkgöz, Hay Hay adlı video klibini >'netd müzik' vasıtasıyla 18 Haziran'da YouTube'da yayımlamıştır. 

HADİSE'NİN ŞARKILARI

Sweat (2005)

Hadise (2008)

Fast Life (2009)

Kahraman (2009)

Aşk Kaç Beden Giyer? (2011)

Tavsiye (2014)

Şampiyon (2017)

Hadise haberleri için tıklayınız.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading