Yandex Metrica

Acun Ilıcalı'nın başı Konuşanlar programıyla fena halde dertte! Konuşanlar kaldırılıyor mu, Acun Ilıcalı'nın kararı belli oldu!

Acun Ilıcalı'nın başı Konuşanlar programıyla fena halde dertte! Konuşanlar kaldırılıyor mu, Acun Ilıcalı'nın kararı belli oldu!

RTÜK tarafından inceleme başlatılan, Exxen'de dijital programında yayınlanan Hasan Can Kaya'nın sunduğu Konuşanlar programıyla ilgili tartışma TBMM'ye de taşındı. Genel Kurul'da konuyla ilgili açıklama yapan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, "Konuşanlar adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür" dedi. Kaşıkçı, "Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı" dedi.

Magazin

27.03.2024, 10:54

Konuğunun ailesine ettiği küfürle gündem olan, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in de inceleme başlatıldığını açıkladığı komedyen Hasan Can Kaya ve Konuşanlar programı TBMM'de de tartışıldı. MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'de yayınlanan Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programıyla ilgili sert sözler sarf etti.

"HASAN CAN KAYA SEVİYESİZDİR"

Konunun ofansif mizah denilerek geçiştirilemeyeceğini ifade eden Kaşıkçı, "Konuşanlar adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür. Yapılan iş 'İçerik üretmek, kara mizah ya da ofansif mizah' denilerek geçiştirilemez." dedi.

"ACUN ILICALI MERCEK ALTINA ALINMALI"

Sahne ve seyirci ilişkisinin bir saygı temeli üzerine kurulu olduğunu belirten Kaşıkçı şu ifadeleri kullandı:

"Konuğun sunucuya, sunucunun konuğa küfretmesiyle gelinen seviyeyi ve bu durumun ifade özgürlüğüyle savunulmasını Ülkü Ocaklarından yetişen bir birey olarak anlamak mümkün değildir. Ayrıca, reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı, her şeyin daha fazla abonelik ve daha fazla reyting olmadığı ve milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu kendisine hatırlatılmalıdır."

KONUŞANLAR KALDIRILIYOR MU?

Öte yandan bu incelemeler ve konunun meclise taşınması 'Konuşanlar' programının kaldırılacağı yorumlarına neden oldu. İddialara göre Acun Ilıcalı'nın böyle bir tasarrufu bulunmadığı fakat bundan sonra programı daha yakından takip ederek ağır sözleri sansürlemeyi düşündüğü öğrenildi. Bu konuda Acun Ilıcalı'nın Hasan Can Kaya'yı da tatlı dille uyardığı ve Hasan Can Kaya'nın da durumdan dolayı üzgün olduğu öğrenildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading