SON DAKİKA
Maskeler geri gelecek mi? Bakan Koca'dan son dakika açıklaması

Maskeler geri gelecek mi? Bakan Koca'dan son dakika açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs vakalarında son 2 haftada 3 kattan fazla artış olduğuna dikkat çekti. Bakan Koca, 'Maskeler geri gelecek mi?" sorusuna "Buna rağmen hastane yükündeki azalış sürmektedir. Virüs artık grip öneminde'' şeklinde yanıt verdi.

Sağlık

23.01.2024, 19:28

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine toplantısı sonrasında konuyla ilgili gazetecilere açıklama yaptı. Bakan Koca, hastalığın artık grip gibi seyrettiğini ve endişe sebebi olmaktan çıktığını belirterek, "Herkes müsterih olsun" mesajını verdi.

Uykusuzluk çekenler mutfağa koşsun! Bu yiyecekler mışıl mışıl uyku garantili Haberi Görüntüle

MASKELER GERİ GELECEK Mİ?

Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle önümüzdeki aylarda maske kullanımının geri döneceği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Koca, Kovid-19'un artık grip gibi seyrettiğini fakat ileri yaştakilerde ve kronik rahatsızlığı olanlarda risk oluşturmaya devam edeceğini söyledi.

İşte bugünkü sağlık durumunuz! Burcunuz ne söylüyor? Haberi Görüntüle

''KÖTÜ GÜNLER GERİDE KALDI''

Bakan Koca, "Koronavirüs ileri yaştakiler ve kronik rahatsızlığı olanlarda risk oluşturmaya devam edecek. Risk grubunda olanların kişisel tedbirlere dikkat etmeleri önem arz ediyor. Vaka sayılarında son iki haftada 3 kattan fazla artış olsa da, bunun tam tersine hastane yükündeki azalış sürmektedir. Kötü günler geride kaldı." dedi.

Dünyanın en mutlu ülkelerinde yaşayanların sırrı ne? İşte her şeye... Haberi Görüntüle

''HEKİM VE HASTA AÇISINDAN ADİL BİR DÜZENLEME''

Koca, Malpraktis yani hatalı tıbbi uygulama ile hastanın zarar görmesiyle ilgili yapılan yeni düzenlemeyi de değerlendirdi. Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı; “Tüm dünyada tıp, Malpraktis davaları sebebiyle sigorta şirketleri ve avukatlar arasında sıkışmış durumda. ABD dahil, konuya duyarlı ülkelerin hiçbiri bu sorunu çözemediler. Biz ise Türkiye olarak, dünyanın yapamadığını yaptık. Yeni çıkarılan Malpraktis yasası son derece önemli. Malpraktis davasından doğan tazminatı devlet üstleniyor. Hekim ve hasta açısından adil bir düzenleme yapıldı.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading