Yandex Metrica

Gel bakalım Kemal: Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nu Memleket'e bekliyor

2018 yılında Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı adaylığına göstermek zorunda kalırken "Gel bakalım Muharrem" diyerek onu herkesin önünde aşağılayan Kemal Kılıçdaroğlu, şimdi Memleket Partisi Genel Merkezi'ni ziyarete hazırlanıyor.

Politika

23.01.2024, 20:38

2018 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce'nin adaylığını ilan ederken "Gel bakalım Muharrem" diyerek onu herkesin önünde aşağılayan Kemal Kılıçdaroğlu yıllar sonra İnce'den manidar bir davet aldı. 

Topladığı 100 bini aşkın imza ile Cumhurbaşkanı adayı olma imkanı elde eden İnce, Kılıçdaroğlu'nu görüşme yapmak üzere Memleket Partisi Genel Merkezi'ne beklediğini söyledi. Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi'ye konuşan İnce, "Kemal Bey ziyaretinize gelirse, çekilmenizi müzakere etmek isterse tavrınız ne olur?" sorusuna İnce, "Milli Yol Partisi ve Bağımsız Türkiye Partisi'ne gitmişse bize de gelecektir. Bekliyorum, buyursun" cevabını verdi.

Kendisine cumhurbaşkanı yardımcısı olma teklifi iletilmediğini ancak bu konuda Kılıçdaroğlu ile müzakereye açık olduğunu dile getiren İnce, "Kemal Bey benden yaşça büyük. Doğrudur, genel başkanlığımız yaptı. Benim ağabeyimdir. Hürmet ederim. Siyaset başka bir şeydir. Uçakta Karayalçın'la karşılaştık. Karayalçın benim genel başkanımda. İlgilendim, hürmet ettim. Ben CHP kültürü ile yetişmiş bir insanım. Bu insani bir çizgidir" dedi. 

İnce ayrıca, 'sözde sanatçılar' açıklamasıyla kastettiği kişilerin CHP belediyeleriyle bağlantılı ünlüler olduğunu dile getirerek "Üstüne alındı ama ben onu (Fazıl Say'ı) kastetmedim. O niye üstüne alındı ki?" ifadesini kullandı. 

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin adayı olan Muharrem İnce, seçim kampanyası süresince Kılıçdaroğlu yönetimi tarafından yalnız bırakıldığını söylemişti. 

Siyaset kulislerinde tüm dikkatler şimdi Muharrem İnce-Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin yapılıp yapılmayacağına çevrildi. Dün buna ilişkin açıklamasında CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Genel Başkanımız diğer partilerle nasıl görüşüyorsa, sayın Muharrem İnce ile de görüşecek ve gündemi de diğer partilerle yaptığı görüşmeden farklı olmayacak" dedi. 

Kılıçdaroğlu ise 22 Mart'ta Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada Muharrem İnce ile görüşeceğini belirterek "Diğer partiler gibi Memleket Partisi'ne de gideceğim. Arkadaşlarımız ziyaret için başvuracaklar. Uygun görürlerse, belirlenen tarihte gitmek istiyorum" demişti. 

HDP destekli Altılı Masa taraftarları, Muharrem İnce hakkında cumhurbaşkanlığına aday olduğu gerekçesiyle günlerdir linç kampanyası yürütüyor. Oyların bölündüğünü, İnce'nin adaylığının Kılıçdaroğlu'nun seçilmesini zorlaştırdığını düşünen bu kesimler İnce'yi adaylıktan vazgeçirmeye çalışıyor. 

YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı Haberi Görüntüle

İNCE HAKKINDA KÖTÜ SÖZ YASAKLANDI

Öte yandan ABD ve Avrupa ülkeleri tarafından fonlanan haber sitelerindeki iddiaya göre, CHP yönetimi Muharrem İnce'ye 'yarıştan çekilmesi yönünde baskı yapmama' kararı aldı. Bu kararda, İnce'nin adaylıktan çekilmeyeceğine dair güçlü işaretler etkili oldu. Bunun yanında Kılıçdaroğlu'nun İnce ile beklenen buluşmasını 29 Mart tarihinde gerçekleştireceği iddia ediliyor. 

Kılıçdaroğlu ve ekibinin bu süreçte CHP'lilere kesin talimat verdikleri belirtiliyor. Talimata göre, parti kimliği taşıyan CHP'lilerin Muharrem İnce hakkında kötü söz söylemesi yasaklandı. Böyle yaparak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda İnce destekçilerinin tamamının oyunu Kılıçdaroğlu'na vermesi amaçlanıyor. 


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading