Yeniden Refah Partisi'nden istifa ettiğini duyuran Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, "Kurucusu olduğum partimizin son genel seçimlerden sonra kuruluş inancı ve felsefesinden uzaklaştığını müşahede etmekteyim. Bugüne kadar aklı selimin avdet edeceğini ümitle bekledim." ifadelerini kullandı.
![Meclis'te tansiyon yüksek! MHP ve İYİ Partili vekiller kavga etti](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/mc560087646.webp)
"UYGUN OLMAYAN ADAYLAR GÖSTERİLDİ"
Sözlerine devam eden Suat Pamukçu, "Mahalli seçimlerle ilgili aday tespitlerinde de partimizin temel görüşü yerine oy hesabı yapıldığını ve inancımızla uyumlu olmayan adayların gösterildiğini görmek beklentimizin boşuna olduğunu göstermiştir. Bilvesile partimizden istifa ettiğimi saygıyla bilgilerinize sunarım" ifadelerini kullandı.
![YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-58-v8rg.webp)
SUAT PAMUKÇU KİMDİR?
1950 yılında Bayburt'ta dünyaya gelen Suat Pamukçu, ilkokulu Bayburt Şair Zihni İlkokulunda, ortaokul ve lise eğitimini Erzurum Lisesinde üstün başarı ile tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdi.
![Meclis'te tansiyon yüksek! MHP ve İYİ Partili vekiller kavga etti](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/mc560087646.webp)
VEKİLLİK ZAMANLARI
1975-1995 yılları arasında özel sektörde mühendislik ve yöneticilik görevlerinde bulunan Suat Pamukçu, 24 Aralık 1995 Milletvekili Genel Seçimlerinde Refah Partisi’nden Bayburt Milletvekili olarak 20. Dönem Parlamento çalışmalarına katıldı. Bu dönemde TBMM Kit Komisyonu ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliklerinde bulundu. “Yasadışı Telefon Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Başkanlığı” yaptı.
![YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-58-v8rg.webp)
FAZİLET PARTİSİ İLE YENİDEN VEKİL OLDU
18 Nisan 1999 Milletvekili Genel Seçimlerinde Fazilet Partisi’nden yeniden Bayburt Milletvekili olarak parlamentoya giren Suat Pamukçu, Fazilet Partisi’nin Anayasa Mahkemesince temelli kapatılması nedeniyle Saadet Partisi milletvekili olarak 21. Dönem Parlamento çalışmalarına devam etti.
Öte yandan Pamukçu 21. Dönemde Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliği yaptı. Ayrıca Pamukçu, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nin Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.
![YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-58-v8rg.webp)
YENİDEN REFAH İLE YENİ DÖNEM
Suat Pamukçu 2023 Genel Seçimleri neticesinde Yeniden Refah Partisi 28. dönem İstanbul Milletvekili seçildi. Yeniden Refah Partisi kurucuları arasında yer alan ve Yeniden Refah Partisi Genel Sekreterliğini yürüten Pamukçu, 20 Şubat 2024 tarihinde Yeniden Refah Partisi'nden istifa ettiğini duyurdu.