Yandex Metrica

Yeniden Refah'ta şok istifa! Partisi Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu istifa etti

Yeniden Refah'ta şok istifa! Partisi Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu istifa etti

Türkiye 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere doğru hızla ilerlerken, Yeniden Refah Parti'den şoke eden bir istifa geldi. Partinin Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, Yeniden Refah Partisi'nden istifa ettiğini duyurdu.

Politika

27.03.2024, 16:54

Yeniden Refah Partisi'nden istifa ettiğini duyuran Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, "Kurucusu olduğum partimizin son genel seçimlerden sonra kuruluş inancı ve felsefesinden uzaklaştığını müşahede etmekteyim. Bugüne kadar aklı selimin avdet edeceğini ümitle bekledim." ifadelerini kullandı.

Ahmet Türk bir kez daha İstiklâl Marşı'na başkaldırdı: CHP tek kelime etmedi Ahmet Türk bir kez daha İstiklâl Marşı'na başkaldırdı: CHP tek... Haberi Görüntüle

"UYGUN OLMAYAN ADAYLAR GÖSTERİLDİ"

Sözlerine devam eden Suat Pamukçu, "Mahalli seçimlerle ilgili aday tespitlerinde de partimizin temel görüşü yerine oy hesabı yapıldığını ve inancımızla uyumlu olmayan adayların gösterildiğini görmek beklentimizin boşuna olduğunu göstermiştir. Bilvesile partimizden istifa ettiğimi saygıyla bilgilerinize sunarım" ifadelerini kullandı.

Naci Görür'den İstanbul depremi uyarısı: Çok büyük bir afetle karşılaşabiliriz Naci Görür'den İstanbul depremi uyarısı: Çok büyük bir afetle karşılaşabiliriz Haberi Görüntüle

SUAT PAMUKÇU KİMDİR?

1950 yılında Bayburt'ta dünyaya gelen Suat Pamukçu, ilkokulu Bayburt Şair Zihni İlkokulunda, ortaokul ve lise eğitimini Erzurum Lisesinde üstün başarı ile tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünü bitirdi.

Kirli siyaset son bulacak! CHP'den AK Parti'ye geçen Hatay'da Lütfü Savaş'ın yeni bir rezilliği ortaya çıktı! Kirli siyaset son bulacak! CHP'den AK Parti'ye geçen Hatay'da Lütfü... Haberi Görüntüle

VEKİLLİK ZAMANLARI

1975-1995 yılları arasında özel sektörde mühendislik ve yöneticilik görevlerinde bulunan Suat Pamukçu, 24 Aralık 1995 Milletvekili Genel Seçimlerinde Refah Partisi’nden Bayburt Milletvekili olarak 20. Dönem Parlamento çalışmalarına katıldı. Bu dönemde TBMM Kit Komisyonu ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliklerinde bulundu. “Yasadışı Telefon Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Başkanlığı” yaptı.

Kirli siyaset son bulacak! CHP'den AK Parti'ye geçen Hatay'da Lütfü Savaş'ın yeni bir rezilliği ortaya çıktı! Kirli siyaset son bulacak! CHP'den AK Parti'ye geçen Hatay'da Lütfü... Haberi Görüntüle

FAZİLET PARTİSİ İLE YENİDEN VEKİL OLDU

18 Nisan 1999 Milletvekili Genel Seçimlerinde Fazilet Partisi’nden yeniden Bayburt Milletvekili olarak parlamentoya giren Suat Pamukçu, Fazilet Partisi’nin Anayasa Mahkemesince temelli kapatılması nedeniyle Saadet Partisi milletvekili olarak 21. Dönem Parlamento çalışmalarına devam etti.

Öte yandan Pamukçu 21. Dönemde Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliği yaptı. Ayrıca Pamukçu, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi’nin Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kapımız açık' mesajı sonrası Özgür Özel'den yeni açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kapımız açık' mesajı sonrası Özgür Özel'den yeni açıklama Haberi Görüntüle

YENİDEN REFAH İLE YENİ DÖNEM

Suat Pamukçu 2023 Genel Seçimleri neticesinde Yeniden Refah Partisi 28. dönem İstanbul Milletvekili seçildi. Yeniden Refah Partisi kurucuları arasında yer alan ve Yeniden Refah Partisi Genel Sekreterliğini yürüten Pamukçu, 20 Şubat 2024 tarihinde Yeniden Refah Partisi'nden istifa ettiğini duyurdu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Politika


Loading