Yandex Metrica

Turgut Altınok'tan emeklilere ve gençlere müjde! Projelerini canlı yayında sıraladı

Turgut Altınok'tan emeklilere ve gençlere müjde! Projelerini canlı yayında sıraladı

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, katıldığı televizyon programında emeklilere ve gençlere yönelik projelerinden bahsetti.

Politika

20.03.2024, 23:28

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Partilerin belediye başkan adayları, sahada seçmenle çalışıp vaatlerini anlatıyor.

Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok da Ülke TV'de Akşa Baskısı programına katılarak soruları cevaplandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli arasında sürpriz görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli arasında sürpriz görüşme! Haberi Görüntüle

EMEKLİLERE VE GENÇLERE YÖNELİK PROJELER

Emeklilere ve gençlere yönelik projelerinden bahseden Altınok, "Ankaralı vekaleti verdiğinde ilk belediye meclisinde, bütün emeklilerimiz sınırsız her saat otobüslere, metroya, özel halk otobüslerine ve dolmuşlara binebilecek. Şu an 65 yaş üstü saat 10.00 ile 16.00 arası binebiliyor. Onun dışında binemiyor. Biz hızlıca otobüs sayımızı artıracağız. Emeklilerimiz başımızın tacı. Emeklilerimize her ay 5 bin TL vereceğiz. 15 Nisan'da hesaplarına yatıracağız. 400 lira et parası veriliyor, bunu 2500 liraya çıkartacağız. İsteyen vatandaşımız etini alsın, isteyen sütünü alsın. İsterse çocuğuna mont alsın, bot alsın. 20 bin öğrencimize bin 500 lira burs vereceğiz. Ayda 30 milyon yapar.Bunları yaparken bütün hesabını kitabını yapıyoruz." dedi.

Bir dönem çok konuşulan Altılı Masadan biri daha eksildi: 'Görevi bırakıyorum' diyerek istifa edeceğini duyurdu! Bir dönem çok konuşulan Altılı Masadan biri daha eksildi: 'Görevi... Haberi Görüntüle

''MAL VARLIĞIMIZI SEÇİLMEMİZLE BİRLİKTE VERİYORUZ''

"Belediye başkanı seçildiğimde bütün mal varlığımı beyan ettim" diyen Altınok, "Tabi mal varlığımızı Belediye Başkanı seçilmemizle birlikte veriyoruz. Vermek zorundayız. 3628 sayılı yasaya göre 0 ve 5 olan sonu mal varlığınızı veriyorsunuz. Bu arada bir mal varlığı elde ediyorsanız onu da 1 ay içinde bildirmeniz lazım. Dolayısıyla hizmeti olmayanlar, Ankara'ya eseri olmayanlar, vizyonu olmayanlar, vatandaşa bir şey söyleyecek sözü olmayanlar tutturdular mal varlığı diye. Kaldı ki bizim mal varlığı Allah mekanı cennet olsun babamızdan, dedemizden, büyük dedemizden. Ben dördüncü kuşağım ailede, çocuklarda beşinci kuşak. Dolayısıyla babanın ve dedelerinde devletle bir işi olmamıştır. Benim bir ara karayollarında yaptığım bir iş vardı. Bunların hepsi 1994 yılı öncesi. Belediye Başkanı seçildiğimde bütün ne varsa mal varlığım beyan ettim." ifadelerini kullandı.

Bahçeli Özgür Özel'le bir araya geldi: Görüşme çok verimli geçti Bahçeli Özgür Özel'le bir araya geldi: Görüşme çok verimli geçti Haberi Görüntüle

''BİR TAS SUDA FIRTINA KOPARTILDI''

Birkaç gündür bir tas suda fırtına kopartıldığını belirten Altınok, şunları kaydetti;

"Şöyle söyledim siyaset ve ticareti birbirine katarsanız bu çorba olur. Ayırt etmek lazım. Ne derlerse desinler ama beytülmaldan bir leblebi aldı demesinler. Çünkü buyuruyor ki Peygamber efendimiz, "Beytülmaldan eski bir hırka aşıran cennet yüzü göremez" bizim düsturumuz hep bu oldu. Beytülmalı hep koruduk hep himaye ettik. Talimatla iş yapmam. Bir de 1994 öncesi tapu kayıtlarına bakmak lazım. Yani Belediye Başkanı seçilmeden önce neyi vardı Başkan olduktan sonra neyi vardı buna bakmak lazım. Hatta yakınlarına, bütün aileye, en yakınında olanların mal varlığına bakmak lazım. Dolayısıyla birkaç gündür bir tas suda fırtına kopartıyorlar sanki yangından mal kaçırıyormuşuz gibi. Biz kendimizden eminiz. Altınok 20 yıl görev yaptı. Benim hanımım, çocuklarım 20 yıldır makam aracına binmemiştir. Binenlere bir şey demiyorum saygı duyuyorum. Diğer taraftan da 20 yıldır görev yaptım belediyeden ne otobüs, ne uçak, ne yol, ne seyahat, ne de aldığım bir kuruş para yoktur. Batmış bir belediye almışız, gayrimenkul zengini bir belediye bırakmışız. Çok borçlu bir belediye almışız, kasasında para olan, rekor yatırımlar yapmış bir belediye bırakmışız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'in talebine olumlu cevap Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel'in talebine olumlu cevap Haberi Görüntüle

''YAVAŞ DÖNEMİNDE YARDIMLAR DÜŞTÜ''

Mansur Yavaş döneminde yardımların yüzde 8'den yüzde 4'e düştüğüne dikkat çeken Altınok, "Dolayısıyla bunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 2, 2,5 milyar para harcıyor. Bunun kaynağı nereden? AK Parti döneminde, Büyükşehir Belediye bütçesinin yüzde 8'e yardımlara gidiyordu. Bunların hepsi elimizde. Yardımları yüzde 4'e düşürmüş. Bir kere yardım yapıyorum lafı ayıptır. Yardımlar, sosyal destekler bir proje değildir. Biz bunu yıllardır, yapıyoruz. Ne reklamını yaptık, ne duvarlara yazdık. Bir vatandaşımıza destekte bulunurken, bir kare fotoğraf bile yoktur." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli arasında sürpriz görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli arasında sürpriz görüşme! Haberi Görüntüle

''ESER YOK HİZMET YOK''

"Şu anki tabloya baktığımız zaman tam bir panik var. Eseri yok, hizmeti yok, projesi yok, projesi olmayan bir belediye başkanı.'' diyen Altınok, ''Daha doğrusu Sayın Yavaş'ı bir şirketin başına getirseydiniz tablo şuydu. 5 yılın sonunda bu şirket batmıştı. 300 milyar bütçe ortada yok. Büyükşehir'in şu an 20 milyar borcu var. Soruyorum iş adamlarının olduğu toplantılarda, Ankara'da borçlandığı kadar bir iş görüyor musunuz. Varsa bana söyleyin diyorum. Para yok ortada, demek ki kayıp kaçak çok fazla. Çalmayan daha çok hizmet yapar. Büyükşehir'de çok kayıp var, Büyükşehir Belediyesi batmıştır ve batırılmıştır. Büyükşehir Belediyesi özel bir şirket olsa batmıştı. Büyükşehir Belediye başkanı Ankara'yı geriye götürmüştür." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Politika


Loading