SON DAKİKA
TBMM Başkanı Şentop: Gençlerimize inancımız tamdır

TBMM Başkanı Şentop: Gençlerimize inancımız tamdır

TBMM Başkanı Şentop,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yayımladığı video mesajla kutladı.

Politika

23.01.2024, 17:29

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'nin resmi Twitter hesabından yayınladığı videoyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

TBMM Başkanı Şentop, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıl dönümü dolayısıyla bütün gençlerin ve bu vatan için gönlü daima genç kalan vatandaşların bayramını, en kalbi duygularıyla kutladığını belirtti ve şunları kaydetti:

“Vatanın bağımsızlığı, milletin istikbali için bu aziz milletin ferasetine ve desteğine güvenerek İstanbul’dan yola çıkan Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basmışlar 'Ya İstiklâl, Ya Ölüm!' şiarıyla Milli Mücadele’nin ateşini yakmışlardır.

Feragat ve fedakârlık abidesi dedelerimizin, ninelerimizin kararlı bir şekilde katıldıkları mücadeleyle ve nihayet Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla kahraman milletimiz tarafından mazlum milletlere emperyalizmin yenilebileceği gösterilmiş, kibirli sömürgecilere tarihi bir ders verilmiştir.

Dünyada nadiren rastlanıldığı üzere TBMM, hem millet iradesinin tecelligâhı hem de Milli Mücadele’nin yürütüldüğü karargâh olmuş ve Milli Mücadele kazanılarak tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti teşekkül etmiştir.


Tarihi boyunca masum ve mazlum milletlerin hamisi olan Türk milletinin büyük bir inançla verdiği mücadelenin en ağır sorumluluğunu da gençlerimiz yüklenmişlerdir. Ecdadından tevarüs ettiği hür ve bağımsız yaşama iradesini istikbal yolculuğunun azığı edinen gençlerimize dün olduğu gibi bugün de inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin tam bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı kabul edilen bu tarihi günün 102’inci yıldönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal mücadelemizin kahramanlarını, vatan uğruna şehadet şerbetini içen bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading