Yandex Metrica

Son dakika! HDP'ye kapatma davasında yeni gelişme

Son dakika! HDP'ye kapatma davasında yeni gelişme

Son dakika haberleri... Anayasa Mahkemesi, HDP'nin savunmasını Yargıtay'a gönderdi. Savcı bir ay içinde mütalaa verecek.

Politika

23.01.2024, 18:17

HDP'nin kapatılmasına ilişkin davada yeni bir gelişme yaşandı. HDP'li hukukçularca hazırlanan 173 sayfalık ön savunma, kapatma davasını açan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki gösterdi: 'Suç merkezine mi geldiniz' AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki... Haberi Görüntüle

SAVCI BİR AY İÇİNDE MÜTALAA VERECEK

Savunmayı inceleyecek olan Başsavcı Bekir Şahin davaya ilişkin son sözünü içeren esas hakkındaki görüşünü bir ay içinde mahkemeye sunacak.

İYİ Parti'de Akşener krizi! Çanakkale Milletvekili Uz disipline sevk edildi İYİ Parti'de Akşener krizi! Çanakkale Milletvekili Uz disipline sevk edildi Haberi Görüntüle

KAPATMA DAVASI KARARA BAĞLANACAK

HDP'nin de son savunmasının ardından AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın belirleyeceği günde, kapatma davası esastan karara bağlanacak.

CHP'nin toplantısında yine kavga çıktı: CHP'li vekilin akrabası tehdit yağdırdı: 'Caner seni vururum' CHP'nin toplantısında yine kavga çıktı: CHP'li vekilin akrabası tehdit yağdırdı:... Haberi Görüntüle

451 PARTİLİYE SİYASİ YASAK

Yargıtay Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede partinin temelli kapatılması, mal varlıklarına el koyulması ve aralarında mevcut milletvekillerinin de olduğu 451 partiliye siyasi yasak getirilmesi isteniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading