Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan davet etti: Arnavutluk Başbakanı Rama Türkiye'ye geliyor! İkili ilişliler güçlenecek

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan davet etti: Arnavutluk Başbakanı Rama Türkiye'ye geliyor! İkili ilişliler güçlenecek

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle yarın (20 Şubat) Türkiye'ye gelecek. Ziyarete ilişkin İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, "Türkiye-Arnavutluk ilişkileri tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, ikili iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Politika

26.02.2024, 17:06

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, yarın Ankara'ya resmi ziyarette bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine icabetle gerçekleşecek ziyarete ilişkin İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle, Arnavutluk Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Edi Rama, 20 Şubat 2024 tarihinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir." denildi.

İYİ Parti'de Akşener krizi! Çanakkale Milletvekili Uz disipline sevk edildi İYİ Parti'de Akşener krizi! Çanakkale Milletvekili Uz disipline sevk edildi Haberi Görüntüle

ARNAVUTLUK BAŞBAKANI TÜRKİYE'YE GELİYOR"

Ziyaret kapsamında, Türkiye-Arnavutluk Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin ilk toplantısı,  Cumhurbaşkanımız ve Başbakan Rama’nın riyasetlerinde Ankara’da icra edilecektir denilirken, "Konsey toplantısında, Türkiye-Arnavutluk ilişkileri tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, ikili iş birliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

CHP'nin toplantısında yine kavga çıktı: CHP'li vekilin akrabası tehdit yağdırdı: 'Caner seni vururum' CHP'nin toplantısında yine kavga çıktı: CHP'li vekilin akrabası tehdit yağdırdı:... Haberi Görüntüle

"GÜNDEM BÖLGESEL BARIŞ"

Açıklamanın devamında, "NATO müttefikimiz Arnavutluk’la yapılacak görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra Balkanlar başta olmak üzere, barış ve istikrarın korunması anlayışı temelinde bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir teatisinde de bulunulacaktır" denildi. 

AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki gösterdi: 'Suç merkezine mi geldiniz' AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki... Haberi Görüntüle

"İKİLİ İLİŞKİLER GÜÇLENECEK"

Ayrıca "Konsey toplantısı vesilesiyle, Türkiye-Arnavutluk ilişkilerinin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif hukuki metinlerin imzalanması da gündemdedir" ifadeleri kullanıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Politika


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading