Yandex Metrica

Sitede Ara

Şiddetle reddediyorum

Şiddetle reddediyorum

Tümüyle reddediyorum. Bu olsa olsa 'çamur at izi kalsın' türünden bir suçlamadır ama unutmayalım ki, çamur atanın önce kendi elleri kirlenir.

Politika

23.01.2024, 17:30

BİNALİ YILDIRIM GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldırım, bir gazetecinin "Suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in oğlunuz Erkam Yıldırım ile ilgili Venezuela'ya gittiği, uyuşturucu ticaretiyle ilgili bazı iddiaları oldu. Bir değerlendirmeniz olur mu, ne söylersiniz?" sorusu üzerine suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in yayınladığı videodaki iddialarına yönelik açıklama yaptı.

ŞİDDETLE REDDEDİYORUM

Oğlu Erkam Yıldırım'ın Venezuela'ya gittiğini fakat iddia edildiği gibi ocak ayında değil, geçen yıl aralık ayında ve beraberinde Kovid ile mücadele amacıyla hem oradaki ihtiyaç sahiplerinin tespiti hem de maske gibi malzemeler götürüp, dağıtma amacıyla gittiğini vurgulayan Binali Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:
"Bu kesinlikle iftiradır, yalandır, şiddetle reddediyorum. Bizimle uyuşturucuyu yan yana getirmek, bize yapılabilecek en büyük hakarettir, en büyük yanlıştır. Tümüyle reddediyorum. Bu olsa olsa 'çamur at izi kalsın' türünden bir suçlamadır ama unutmayalım ki, çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela'ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde de Kovid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerinin tespiti, maske gibi birtakım malzemeler götürüp dağıtmıştır. Ziyaret amacı da bundan ibarettir. O esnada Venezuela'da seçim olduğu için Türkiye Dostluk Grubu da oradaydı, bu münasebetle de onlarla birlikte oldu. Bazı sosyal medya paylaşımlarında resmi heyetle gittiği ifade ediliyor. Bu da gerçek dışıdır, yanlıştır. Kendi imkanlarıyla kendi biletini alarak, masraflarını karşılayarak o ziyareti gerçekleştirmiştir."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading