Yandex Metrica

Sitede Ara

Oy pusulasında en az 4 aday olacak! CHP eriyor: İzmir'de dikkat çeken seçim anketi!

Oy pusulasında en az 4 aday olacak! CHP eriyor: İzmir'de dikkat çeken seçim anketi!

31 Mart yerel seçimlerinde merak edilen illerin başında olan  İzmir için yeni bir anket sonucu paylaşıldı. Cemil Tugay, Hamza Dağ, Ümit Özlale ve Naşit Birgüvi'nin dahil olduğu yarışa DEM Parti ve Yeniden Refah Partisi adaylarının da ekleneceği belirtiliyor. Mevcut tabloda gelen sonuçlarda iki adaya arasındaki az fark ise dikkat çekti.   

Politika

06.04.2024, 20:58

2023 seçimlerinin ardından muhalefet cephesindeki Millet İttifakı dağılırken Yeniden Refah Partisi'nin de kendi adaylarını çıkarmasıyla rekabet arttı. İzmir seçmeni 55 gün sonra oy pusulasında en az 4 aday görecek. Son anket sonucunda ipi göğüsleyen iki aday arasındaki makasın kapanması konuşulmaya başlandı. 

CHP'nin İzmir Adayı Cemil Tugay

AK Partili İnan'dan fondaş medyanın iddialarına sert tepki: Kendilerini yalanlarla perdeliyorlar AK Partili İnan'dan fondaş medyanın iddialarına sert tepki: Kendilerini yalanlarla... Haberi Görüntüle

İZMİR'DE SEÇİM ATMOSFERİ YOĞUN GEÇİYOR

İYİ Parti, CHP'nin iş birliği teklifine kapıyı kapatıp 31 Mart seçimlerine "hür ve müstakil" girme kararı almıştı. Partinin İzmir Büyükşehir Belediyesi için tercihi Ümit Özlale oldu. Yine DEM Parti de CHP ile ittifak görüşmeleri sonuç vermeyince kendi adayını çıkarma kararı aldı ancak isim henüz netleşmedi. Yeniden Refah Partisi ile AK Parti arasında da sonuçsuz kalan iş birliği görüşmeleri, Erbakan'ın İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday çıkarma kararını doğurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycanlı mevkidaşı Aliyev ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycanlı mevkidaşı Aliyev ile görüştü Haberi Görüntüle

İZMİR İÇİN YENİ YEREL SEÇİM ANKETİ

31 Mart'taki sonuçlar merakla beklenirken İzmir için yapılan son anket sonucunu ORC Araştırma paylaştı. İzmir'de yaşayan seçmenlere "Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?" sorusunu yöneltildi.

Rüşvet haram dedi, torpil haram demedi: YRP'li başkan, ilk icraat olarak kaynını işe aldı Rüşvet haram dedi, torpil haram demedi: YRP'li başkan, ilk icraat... Haberi Görüntüle

İKİ İSİM ARASINDA YÜZDE 3,5 'LİK FARK 

CHP'nin mevcut büyükşehir belediye başkanı Tunç Soyer yerine aday gösterdiği Cemil Tugay katılımcıların çoğunluğunun tercihi oldu. Cemil Tugay yüzde 38,2 ile ilk sırada yer aldı.Tugay'ı yüzde 34,7 ile ikinci sırada takip eden isim ise AK Parti'nin adayı Hamza Dağ oldu. Böylece ilk iki adayın arasında yüzde 3,5 oranında bir fark oluştu.

AK Parti'nin İzmir Adayı Hamza Dağ 

Ahmet Türk bir kez daha İstiklâl Marşı'na başkaldırdı: CHP tek kelime etmedi Ahmet Türk bir kez daha İstiklâl Marşı'na başkaldırdı: CHP tek... Haberi Görüntüle

 BU KÜÇÜK FARK KAPANIR MI? 

Söz konusu farkın kapanmasının ise kararsız seçmene bağlı olabileceği değerlendiriliyor. Ankette kararsızların oranı yüzde 8,6 oldu.İYİ Parti'nin adayı Ümit Özlale ise katılımcıların yüzde 8,6'sının tercihi oldu. DEM Parti adayına oy vereceğini belirten katılımcılar yüzde 5,9'luk kısmı oluştururken Zafer Partisi'nin adayı Naşit Birgüvi'ye yüzde 1,9 oranında katılımcı oy vermeyi düşünüyor. Son olarak diğer partilere oy vereceğini ifade eden katılımcılar ise yüzde 2,1 oranında.

 

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Politika


Loading