Yandex Metrica

Sitede Ara

Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Osman Nuri Kabaktepe nereli ve kaç yaşında?

Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Osman Nuri Kabaktepe nereli ve kaç yaşında?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Osman Nuri Kabaktepe kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulunmuştur?

Politika

17.05.2024, 11:41

Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 7. Olağan İl Kongresi’nde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevine seçilen Osman Nuri Kabaktepe’nin hayatına ve siyasi kariyerine dair merak edilen ayrıntıları sizler için derledik. Peki Osman Nuri Kabaktepe kimdir? Kaç yaşında, nereli ve hangi görevlerde bulunmuştur? 

İste AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin hayatına dair merak edilen ayrıntılar... 

Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Hamza Dağ'dan CHP'li belediye başkanlarına tepki: Kayırmacılık rekoru kırıldı Haberi Görüntüle

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR? 

1 Aralık 1970 tarihinde Ordu’nun Fatsa ilçesinde dünyaya gelen Osman Nuri Kabaktepe, lise eğitimini 1988 yılında Fatsa İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamlayarak 1993 yılında mezun olan Kabaktepe, daha sonra lisansüstü eğitimine devam ederek Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde 1997 yılında yüksek lisans yapmıştır. 

Çalışma hayatına Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı kurumlarda bir süre öğretmenlik yaparak başlayan Osman Nuri Kabaktepe, aynı zamanda dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir şirketin de kurucu ortaklarındandır. 

Osman Nuri Kabaktepe, ayrıca Milli Gençlik Vakfı’nın (MGV) İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Bursa İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 

Siyasi alanda da çalışmalar yürüten Kabaktepe, Refah Partisi’nin Gençlik Kolları’nda İstanbul İl Başkanlığı ve Fazilet Partisi’nde de çeşitli kademelerde görev almıştır. 

Osman Nuri Kabaktepe, bu görevlerinin yanı sıra kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeliğinde bulunmuş ve Saadet Partisi’nin Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’nda görev almıştır. 

Osman_Nuri_Kabaktepe_kimdir

Kabaktepe, aynı zamanda Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, İlim Yayma Cemiyeti’nin Denetim Kurulu Üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İş birliği Platformu Derneği’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 

2016 yılında ise Türkiye Maarif Vakfı’nin Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Osman Nuri Kabaktepe, ayrıva Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, İlim Yayma Cemiyeti’nin Denetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Maarif Vakfı’nın da Mütevelli Heyeti Üyeliği ve Başkan Vekili görevlerini halen sürdürmektedir. 

YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı Haberi Görüntüle

OSMAN NURİ KABAKTEPE NE ZAMAN İL BAŞKANI OLDU? 

Osman Nuri Kabaktepe, 24 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 7. Olağan İl Kongresi’nde AK Parti İstanbul İl Başkanı seçilmiştir.  

İyi derecede Arapça ve İngilizce bilen ve Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı görevine halen devam etmekte olan Kabaktepe, evli ve iki çocuk babasıdır.  

YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı Haberi Görüntüle

OSMAN NURİ KABAKTEPE’NİN BAŞLICA ÇALIŞMALARI 

An’a Düşen Notlar - 2021 

Dil Felsefesi 

Akkirmani’nin İklil Et-Teracim Adlı Eserinin ‘Felsefi Değeri’ 

Yaşam Kalitesi Kent Endekslerinin İncelenmesi ‘Yeni Bir Endeks - Gösterge Önerisi’ 

Kentsel Etik Bağlamında Meslek Etiği 

Edebiyatta Mekan Kullanımına Dair Örnek İnceleme ‘Begümün 500 Milyonu’ 

Erguvan Mahallesi ‘Kentsel Planlama ve Tasarım Yöntemi Çalışma’ Raporu 

Geleneksel Bursa Evleri

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading