31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kalırken partilerin beleiye başkan adaylarının saha çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi’ni ziyaret etti.
Ziyaretle ilgili gazetecilere açıklama yapan Kurum, İTÜ Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi'nde gurur duyacakları çalışmalar olduğunu belirterek, İstanbul'un teknolojinin lokomotif şehri olmasını istediklerini, teknoparkların sayısını artırıp gençlere bu imkanları sunmaları gerektiğini söyledi.
![Meclis'te tansiyon yüksek! MHP ve İYİ Partili vekiller kavga etti](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/mc560087646.webp)
''TEKNOPARKLARA DESTEK OLACAĞIZ''
"Üniversitelerimizle işbirliği içerisinde teknoparklarımızda yapacağımız çalışmalarla bu teknolojiyi Türkiye'de üreten bu takımlarımızda, seri üretime geçmiş, istihdamı artıran, ekonomiye, İstanbul'a katkı sunan işler olsun istiyoruz.'' diyen Murat Kurum, ''1 Nisan itibariyle teknoparklara İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak destek olacağız. Teknoparklarda gençlerin geliştirdiği ürünlere hem maddi hem de manevi destek sağlayacağız. Teknoparkların ortağı olacağız. Çocuklarımızın orada ürünleri geliştirebilmesi adına her türlü desteği verdiğimizi göreceksiniz. Bu kaynağı teknoparklar kendileri çıkaracak ve yeni teknoparklar açacak, ülkemizin istihdamına katkı sunacak." ifadelerini kullandı.
![YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-58-v8rg.webp)
GENÇLERE 100 BİN TL SERMAYE
İş kuracak gençlere 100 bin lira sermaye desteği verecekleri belirten Murat Kurum, "Bir bilgisayarla, bir yazılımla birlikte çok büyük atılımların yapıldığını gördük. Bu bizim en önemli konularımızdan bir tanesi olacak. Üniversitelerimizle birlikte gençlerimizi destekleyeceğiz. Biz de bundan sonraki süreçte; depremde, ulaşımda ve gençlerimizin istihdamına, eğitimine ilişkin her alanda üniversitelerimizde iş birliği içerisinde olacağız.'' dedi.
![Meclis'te tansiyon yüksek! MHP ve İYİ Partili vekiller kavga etti](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/mc560087646.webp)
''GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE KARAR ALACAĞIZ''
Geçmişte bakanlık döneminde bu şekilde çalıştıklarını anlatan Murat Kurum, ''Geçmişte bakanlığımız döneminde böyle çalıştık. Afetlerde, afet sonrası çalışmalarda bunları yaptık. Bundan sonraki süreçte de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tüm teknoparklarla tüm üniversitelerle işbirliği içerisinde olacak. Burada gençlerimizle birlikte karar alacağız. Oluşturacağımız gençlik meclisinde aldığımız kararları da yine gençlerimizle birlikte uygulayacağız." ifadelerini kullandı.
![YRP'de istifa depremi! 220 kişilik teşkilat üyesi partiden ayrıldı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-58-v8rg.webp)
KADIN GİRİŞİMCİLERE 100 BİN TL HİBE
Öte yandan Cemile Sultan Korusu'nda düzenlenen "Kadınlar ile Buluşma" programında konuşan Kurum, "1 Nisan'dan itibaren tüm kadın girişimcilerimize 100 bin lira hibe vererek, İstanbul'u büyütecek kadınları destekleyeceğiz. Belediyemizden başlamak üzere İstanbul'un her yerinde kadın istihdamını süratle artıracağız. İlkokul çağındaki çocuklarımıza da öyle plansız programsız değil, sistematik ve düzenli bir şekilde beslenme desteği vereceğiz" dedi.