Yandex Metrica

Muharrem İnce'den CHP'ye bombardıman: PKK ile iş tutarsan halk hesap sorar

Muharrem İnce'den CHP'ye bombardıman: PKK ile iş tutarsan halk hesap sorar

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, eski partisi CHP'ye sert sözlerle yüklendi. Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi şubesi haline DEM Parti ile ittifak içinde olan CHP'yi eleştiren Muharrem İnce, ''2 tane oy alacağım diye PKK, FETÖ, terör örgütüne selam verirseniz halk hesap sorar. Esenyurt'u tartışman sana oy kaybettiriyor. Bunlar doğru işler değil. İstanbul’u alacağım derken Türkiye’yi kaybedersiniz. PKK bayrakları açılıyor Toroslar’da. Uzun vade de kaybettirir. Projeleri kendilerini anlatacaksınız. Siyasetin matematiği olmaz mantığı olur. Muhalefetin yöntemleri yanlış.'' dedi.

Politika

03.05.2024, 15:51

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CNN TÜRK'te Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken eski partisi CHP'ye sert sözlerle yüklendi. Daha önce birlikte yol yürüdüğü insanları topta tutan İnce, yerel seçimler öncesi önemli mesajlar verdi.

Numan Kurtulmuş'tan Bahçeli'ye anayasa ziyareti: Faydalı bir görüşme oldu Numan Kurtulmuş'tan Bahçeli'ye anayasa ziyareti: Faydalı bir görüşme oldu Haberi Görüntüle

''HALK HESAP SORAR''

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi şubesi haline DEM Parti ile ittifak içinde olan CHP'yi eleştiren Muharrem İnce, ''2 tane oy alacağım diye PKK, FETÖ, terör örgütüne selam verirseniz halk hesap sorar. Esenyurt'u tartışman sana oy kaybettiriyor. Bunlar doğru işler değil. İstanbul’u alacağım derken Türkiye’yi kaybedersiniz. PKK bayrakları açılıyor Toroslar’da. Uzun vade de kaybettirir. Projeleri kendilerini anlatacaksınız. Siyasetin matematiği olmaz mantığı olur. Muhalefetin yöntemleri yanlış.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli arasında sürpriz görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli arasında sürpriz görüşme! Haberi Görüntüle

''KILIÇDAROĞLU ÖNERİMİ KABUL ETMEDİ''

14-28 Mayıs 2023 yılında yapılan seçimlere ilişkin de konuşan İnce, ''Kılıçdaroğlu önerimi kabul etmedi. Çık cumhurbaşkanı adayı olarak, Akşener de cumhurbaşkanı yardımcısı olsun. Canlı yayında söyledim. İnsanlara güven vermediler. Strateji hatası. 7 tane cumhurbaşkanı yardımcısı olduğunda bunlara maaş verileceği sorusu gelir. Cumhurbaşkanı, yardımcılarının memuru olacak diye bakıldı. Türkiye’de en büyük seçmen Atatürkçü seçmen. Bu çizgiden sapmazsan gelir. Diyarbakır’a gidip demlenip İzmir’e gelip Atatürkçü, ortaya karışıkla olmaz. İlkeli duruşunuz olacak. Millete hayal satmayalım. Önce 360 vekilin olacak. Biz 3. yol olduğumuzu, bu millete en ucuz eti biz yediririz diyoruz. Partinin çizgisi ile değil yönetenlerledir sorunum. Gelen gideni arattı. Vatandaş görüyor, savruluyor. Politika ve liderlikteki durumu vatandaş görüyor.'' değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli arasında sürpriz görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli arasında sürpriz görüşme! Haberi Görüntüle

''KEMAL BEYİ DESTEKLEYENLERİN ÜSTÜ ÇİZİLDİ''

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde vatandaşlar tarafından yuhalanan ve istifaya davet edilen CHP'li Lütfü Savaş tercihinin yanlış olduğunun altını çizen İnce, ''Hatay'ı kaybedecekler büyük ihtimal. Lütfü Savaş mı kaybetmiş olacak, bence değil. Parti yönetimi kaybedecek. Kaybettirmek için ellerinden geleni yaptılar. Aday gösterdiler daha iyisini bulamadığımız için aday gösterdik dediler. Bu kadar hata yapılır mı? Sarıgül çok ses getirirdi aday olsa. Çok büyük hatalar yaptılar. Eş, dost işine girdiler. Tunç Soyer Kemal Beyi desteklemişti. Kim Özel’i desteklediyse o kaldı. CHP'de Kemal Beyi destekleyenlerin üstü çizildi.'' dedi.

Saadet Partisi de kongreye gidiyor: Temel Karamollaoğlu'nun koltuğuna 3 isim daha talip çıktı! Saadet Partisi de kongreye gidiyor: Temel Karamollaoğlu'nun koltuğuna 3 isim... Haberi Görüntüle

''GÜRSEL BEY CHP’NİN EMEKTARIDIR''

Aday gösterilmediği için geçtiğimiz günlerde partisinden istifa eden Gürsel Tekin'le ilgili konuşan Muharrem İnce, ''Gürsel Bey CHP’nin emektarıdır. ‘Telefonuma çıkmadılar’ dedi. Gürsel beye bunu yapamazsınız; yaşınız, konumunuz yetmez. Bana yaptılar bu hataları biliyorum. Kurultay yapıyorlar, cumhurbaşkanı adayını tuvaletin önünde oturtuyorlar. Bazı Memleket Partili arkadaşları temsil etsinler dedim. Kendi koltuklarından korktukları için bu duruma getirdiler. 39 vekili hediye ettiniz, ilkesel davranmadınız. Burada hata yapıyorsun dedim, hatasında devam etti. Özgü Özel'le görüştüm.'' ifadelerini kullandı.

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Politika


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading