Yandex Metrica
SON DAKİKA
Muharrem İnce'den CHP'ye bombardıman: Babacan'ı kurtarıcı diye yutturmaya çalışıyorlar

Muharrem İnce'den CHP'ye bombardıman: Babacan'ı kurtarıcı diye yutturmaya çalışıyorlar

CHP'nin eski cumhurbaşkanı adayı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den sert sözler: "Kendi partisinin evlatlarını koruyamayıp, AK Parti’nin 13 sene ekonomisini yönetmiş kişileri kurtarıcı diye yutturmaya çalışıyorlar"

Politika

23.01.2024, 22:04

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, eski partisi CHP’nin kendi partisinde yetişenlere sahip çıkmadığını savunarak, "Kendi partisinin evlatlarını koruyamayıp, AK Parti’nin 13 sene ekonomisini yönetmiş kişileri kurtarıcı diye yutturmaya çalışıyorlar. AK Parti'den kişisel ikballeri için ayrılanları kurtarıcı diye önümüze koymaya çalıştılar" dedi.

Ziyaretlerde bulunmak ve partisinin Palandöken ile Yakutiye ilçe binalarının açılışına katılmak için Erzurum’a gelen İnce, İbrahim Erkal Kültür ve Kongre Merkezi'nde partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Salonda bulunan gençleri kendisine yaptıkları tezahüratlardan dolayı uyaran İnce, "Fazla tezahürat yapmayın, Erzurumspor maçında değiliz" dedi. Erken seçim çağrısı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da seslenen İnce, şöyle konuştu.

İstanbul gerçek kimliğine kavuşacak! İBB Adayı Murat Kurum'dan önemli açıklamalar:... Haberi Görüntüle

BÖYLE BİR KAFA OLUR MU?

"Muhalefet ne istiyor? Erken seçim istiyor. Erken seçimi istiyor ama kendisindeki seçimi erteliyor. Böyle bir kafa olur mu? İktidara, 'gel erken seçim yapalım' diyeceksin ama kendi kurultayını bir yıl erteleyeceksin. Sen erken seçim isterken Erdoğan sana derse 'kurultayı niye erteledin' sen de ona 'kriz var, seçim var erteledim' desen o sana ne der. Erdoğan da sana, '2023’teki seçimi, 2024’te yapacağım. Kriz var’ diye konuşsa sen ne diyeceksin? Demokrat değilsin, tutarlı değilsin. Derdin ne derdin koltuk. Kurultayı erteliyorsun, milletvekillerine ‘kıpırdamayın’ diyorsun. Derdi Cumhurbaşkanlığı seçimi değil, koltuk."

Özgür Özel'den Hataylılardan veto yiyen Lütfü Savaş yorumu: Kazanamazsa çok... Haberi Görüntüle

BEN NİYE ÇEKİLİYORUM? SİZ ÇEKİLİN

İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin genel seçimlerde aldığı oydan 4 milyon fazla oy aldığını dile getirdi.

"Kendisine kenara çekil" diyen eski partisi CHP’li yöneticilere gereken cevabı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vereceğini ifade eden İnce, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 400 bin oy alan Karamollaoğlu ile haftalık görüşmeler yapacaksın, ‘Muharrem İnce kenara çekil’ diyeceksin. Ben niye kenara çekiliyorum. Siz kenara çekilin. 3,5 sene sustum. Kaldı 1,5 yıl. Çıkacağız meydanlara bakalım kim kenara çekilecek" diye konuştu.

CHP'nin ortağı DEM Parti'den teröristbaşı Öcalan'a özgürlük çağrısı Haberi Görüntüle

AK PARTİ'DEN AYRILANLAR 'YOL GÖSTERİCİ' OLDU

Muharrem İnce ve beraberindekiler 23 Temmuz-7 Ağustos 1919 tarihleri arasında Erzurum Kongresi'nin düzenlendiği tarihi binayı gezdi. 

AK Parti’den ayrılanların CHP’de yol gösterici veya kurtarıcı rolüne büründüğünü ileri süren İnce şöyle devam etti:

"Kendi partisinin evlatlarını koruyamayıp, AK Parti'nin 13 sene ekonomisini yönetmiş kişileri kurtarıcı diye yutturmaya çalışıyorlar. AK Partiden kişisel ikballeri için ayrılanları kurtarıcı diye önümüze koymaya çalıştılar. Yıllarca AK Parti'de en üst görevler yapmış, kişisel ikballeri için yollarını ayıranlarla ana muhalefet kuzu sarması olmuşlar ama köşeyi dönünce kazık atmak derdindeler herkes birbirine, virajı bekliyorlar. Virajı dönünce birbirlerine kazık atacaklar. Ben adayım ama sizde o cesaret yok." ERZURUM
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading