SON DAKİKA
Millet İttifakı'nda taht savaşları devam ediyor

Millet İttifakı'nda taht savaşları devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu'nun 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağının açıklanmasının ardından Millet İttifakı'nda itiraz seslerinin yükselmesine yol açtı.

Politika

23.01.2024, 17:38

Türkiye'de, 2023 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin partiler nezdindeki çalışmaları şimdiden başladı.

AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nda yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı açıklanırken, Millet İtifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı henüz belli değil. Ancak ittifak içerisinde deyim yerindeyse taht savaşları hüküm sürüyor.

CHP parçalanmaya devam ediyor! CHP Genel Başkan Yardımcısı istifa etti! Haberi Görüntüle

MİLLET İTTİFAKINDA MEMNUNİYETSİZLİK HAKİM

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, partisinin Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ilan etmişti. Bu ilan neticesinde Millet İttifakı'nda memnuniyetsizlik sesleri yükselmeye başladı.

İyi Parti yönetimi, Cumhurbaşkanı adaylarının Meral Akşener olduğunu belirterek ittifak ortağı CHP'nin kendilerinden habersiz bir şekilde böyle bir karar alıp, yine kendilerinden habersiz kamuoyuna ilan etmesine tepki gösterdi.

Kuşoğlu'nun iddiaları sonrası uzun süre sessizliğini koruyan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise, ittifak üyelerinden yükseler tepkilerin ardından suskunluğunu daha fazla devam ettiremedi ve açıklama yapmak durumunda kaldı.

Gazeteci Emin Çölaşan'ı arayarak Kuşoğlu'nun adaylık ile ilgili açıklamasının yanlış olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

“Sayın Kuşoğlu zamansız bir açıklama yapmış, üzülerek haberim oldu… Biz cumhurbaşkanlığı seçimine Millet İttifakı olarak diğer partilerle birlikte gireceğiz. Onlara danışmadan, onların onayı alınmadan, birlikte karar verilmeden, şu veya bu kişinin aday olacağını açıklaması yanlış oldu. Siyasi ortamı ve Millet İttifakı'nı dikkate almadan acele söylenmiş sözlerdir”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading