Yandex Metrica
SON DAKİKA
'Millet İttifakı ismini değiştirmezse onlara 'Gasp İttifakı' diyeceğiz! 

'Millet İttifakı ismini değiştirmezse onlara 'Gasp İttifakı' diyeceğiz! 

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, seçimlere katılmalarının önünde herhangi bir engel olmadığını ifade ederek, Millet İttifakı'nın ismini değiştirmemesi halinde söz konusu ittifakı 'Gasp İttifakı' olarak adlandıracaklarını söyledi.

Politika

23.01.2024, 19:11

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar, İzmir'de bir otelde basın toplantısı düzenledi. Burada, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Nacar, Millet Partisi'nin seçimlere katılma hakkına sahip partilerden olduğunu söyledi.

İBB Başkan adayı Murat Kurum: 31 Mart gecesi bu fetret... Haberi Görüntüle

MİLLET İTTİFAKI MİLLET PARTİSİ'NİN İSMİNİ KULLANIYOR

Siyasi parti siciline kayıtlı siyasi partilerin isim, amblem, rumuz ve rozetlerinin kanun gereği başka bir siyasi partice kullanılamayacağını kaydeden Nacar, ancak "Millet İttifakı'nın" kendilerinin ismini kullandığını iddia etti.

Amigoluk yaptı kendisini alkışladı! Özgür Özel tribünlere oynadı! Kimse ne... Haberi Görüntüle

'SİYASİ NEZAKETLE UYARDIK'

Düzenledikleri kurultayda siyasi partilere çağrı yaptıklarının altını çizen Nacar, konuya ilişkin şunları söyledi:

"Dedik ki kanun açık; Millet Partisi'nin ismini oluşturduğunuz ittifakta kullanamazsınız. Halk İttifakı, Deva İttifakı, Gelecek İttifakı diyebilirsiniz ama içinde olmadığımız bir ittifakta ismimiz kullanılamaz. Siyasi nezaketle bunun uyarısını yaptık. Şu uyarıyı da yaptık; 'Eğer siz ismimizi kullanmaya devam edecek olursanız biz sizin ittifakınızı gasp ittifakı olarak tanımlayacağız.' dedik."

Özgür Özel'den Hataylılardan veto yiyen Lütfü Savaş yorumu: Kazanamazsa çok... Haberi Görüntüle

'AYIPTIR, HAKSIZDIR, KANUNA HAYKIRIDIR'

Bu uyarı sonrası birçok siyasi parti genel başkanı ve kurmaylarının bu konuya dikkat etmesine rağmen ana muhalefet partisi liderinin bu ismi kullanmaya devam ettiğini kaydeden Nacar, "Ayıptır, haksızdır, kanuna aykırıdır. Her birimizin isimleri kendine özeldir." dedi.

CHP'nin ortağı DEM Parti'den teröristbaşı Öcalan'a özgürlük çağrısı Haberi Görüntüle

'ANAYASA MAHKEMESİ'NE GİDECEĞİZ'

Nacar, Millet İttifakı isminin ilk kullanıldığı dönemde Yüksek Seçim Kuruluna yaptıkları başvurunun reddedildiğini ifade ederek, o dönem partisi seçimlere giremediği için diğer hukuksal yollara başvurmadıklarını, ancak bu kez Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar gideceklerini kaydetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading