Yandex Metrica

Sitede Ara

''MEMLEKETİM RİZE GELİN HANIMA GAYET GÜZEL DERS VERDİ''

''MEMLEKETİM RİZE GELİN HANIMA GAYET GÜZEL DERS VERDİ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu benzetmesi sonrası Rize'de protesto edilen Meral Akşener hakkında konuştu: "Gelin hanıma güzel bir ders verildi. Sen Rize'nin uşağını Netanyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan yapılacak olan budur''

Politika

30.01.2024, 11:01

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı İsrail Başbakanı Netanyahu'ya benzeten skandal bir açıklama yapmıştı.

Açıklamadan sonra esnaf ziyaretinde bulunmak için  gittiği Rize'de, vatandaşlar Akşener'i protesto etmişti. 

Protestolar sırasında Rizeliler, "terörist Akşener" sloganları atmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destekte bulunmuştu. 

''GELİN HANIMA MEMLEKETİM RİZE'DE GAYET GÜZEL DERS VERİLİYOR''

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Ak Parti Grup toplantısında bugün Meral Akşener'in şahsına söylediği ifadelere ve Rize ziyaretinde karşılaştığı duruma değindi.

Erdoğan, Rizelilerin gereken dersi verdiğini ifade ederek şunları söyledi:

"Terörle, çetelerle, suç örgütleriyle mücadelede elde edilen bu başarılar vatandaşımızın devletine olan güvenini arttırırken birilerini de rahatsız etmiştir. Gelin hanım beni Netanyahu'nun yanına koyuyor ve ardından da memleketim Rize'ye gidiyor ve gelin hanıma memleketim Rize'de, görüldüğü gibi gayet güzel bir ders veriliyor. Nerede, nasıl adım atılacağını çok iyi bilmek lazım. Burası Rize. Sen Rize'ye kalkıp da Rize'nin uşağına bu şekilde hakaret edip onu Netanyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan, işte yapılacak olan budur. Yine dua et ki, gelin hanıma çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizeli'nin edebini, adabını gösterir.''

''TRABZON'DA HİÇ MEYDANA ÇIKMADIN''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akşener'in Rize'den sonra gittiği Trabzon'da meydana çıkamadan Ankara'ya döndüğünü belirtti: 

''İkizdere yetmedi bir de Çayeli'ne gitti. Orada da zaten gerekeni yaptılar. Ondan sonra Trabzon'a gitmeye kalktın, Trabzon'da da hiç meydana çıkmadan, hemen uçağa geçip Ankara'ya döndün. Bu daha bir. Daha neler olacak neler. Daha dur bakalım. Bunlar iyi günler. Her şeyden önce bu ülkede ahde vefa denilen bir şey vardır. Eğer ahde vefa olmazsa bu millet affetmez. Bütün bunlarla beraber bizler hep bu ülkede gerçekten saygıya dayalı bir siyasetin yanında olduk. Saygıya dayalı bir siyasetin oturmasını istedik ve bunun çalışmasını yaptık, yapmaya da devam ediyoruz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading