İBB yeni bir skandal ile gündemde. Hukuk Komisyonu Başkanı Muhammet Kaynar, koalisyon ortaklarının belediyenin daire başkanlıklarını paylaştığını söyledi. Kaynar, İBB'ye bağlı bir şirkette CHP döneminde işçi sayısının 8'e katlanarak 500'den 4 bine çıktığını belirtti. Kaynar'ın İBB Meclisi'nde yaptığı konuşma şöyle:
![Meclis'te tansiyon yüksek! MHP ve İYİ Partili vekiller kavga etti](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/mc560087646.webp)
'EL İNSAF! VİCDANINIZA BIRAKIYORUM'
''Koalisyon ortakları arasında daire başkanlıkları paylaşıldı. İETT başka bir ortağın, İSKİ başka bir ortağın, Ağaç A.Ş. başka bir ortağın. 2018 yılında 500 kişi çalışırken şu anda 4 bin kişi çalışıyor. El insaf! Vicdanınıza bırakıyorum. Bu kadar işçi çıkartan seçim öncesinde bu kadar üst düzey namus kavramını buraya kadar söz söyleyen başkana şu soruyu sorma hakkımız var: Namus sözüne ne oldu? Bu söz size hatırlatılınca ne hissediyorsunuz? En azından yüzünüz kızarıyor mu merak ediyorum.
![Meclis'te tansiyon yüksek! MHP ve İYİ Partili vekiller kavga etti](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/mc560087646.webp)
'NAMUS SÖZÜ VERMİŞTİNİZ'
''Büyükşehir belediyesinde engelli kadrosunda olanlar, doğum izninde olanlar, kanser tedavisi görürken raporlu olanlar işten çıkarıldı. 13 bin 312 işçi ekmeğinden edildi. Şimdi çıkarlar derler ki biz 9 bin kişi attık. Sanki 3-5 kişiden bahsediyor gibi. Namus sözü vermiştiniz, bir kişiyi bile atmayacaktınız.''