Yandex Metrica

İBB Başkan adayı Murat Kurum: Topu da gelse biz bu seçimi kazanacağız

İBB Başkan adayı Murat Kurum: Topu da gelse biz bu seçimi kazanacağız

Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin billboard reklamlarını kaldırmasına tepki göstererek "Sorsanız demokrasiden bahsederler. Adalet derler, hak derler, hukuk derler ama maalesef söylemden öte geçemediklerini her zaman bize ispat ediyorlar. Bizim parasını ödediğimiz billboardlara zabıtaları gönderiyorlar gece gelip kendi reklamlarını yapıştırıyorlar." dedi. 

Politika

02.04.2024, 15:58

Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum, katıldığı canlı yayında, DEM Parti'nin İBB adayının başvurusu sırasında yaşanan 'gecikme' krizine ilişkin konuştu. CHP ile DEM Parti'nin ittifak çalışmalarına gönderme yapan Kurum, "'Kent Uzlaşısı' içerisinde olup farklı farklı ittifaklar içerisinde süreci yürütmeye çalışmalarını milletimiz görüyor. Topu da gelse biz bu seçimi kazanacağız" dedi. Kurum, billboardlara verdikleri reklamların CHP'li İBB tarafından kaldırmasına tepki gösterdi. 

DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı başvurusunda geç kaldığı iddia edilmişti. İstanbul Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, DEM Parti'nin başvurusunun saat 16.55'te alındığı, 17.14'te işlemlerin tamamlandığı ve seçimlere gireceği bildirildi.

Bay Kemal'den zehir zemberek Uğur Dündar yazısı: Makosenlerimi tekrar giyerim! Bay Kemal'den zehir zemberek Uğur Dündar yazısı: Makosenlerimi tekrar giyerim! Haberi Görüntüle

"MİLLETİMİZ GÖRÜYOR, TOPU DA GELSE BİZ BU SEÇİMİ KAZANACAĞIZ"

Yaşananlara ilişkin katıldığı 24 TV canlı yayınında değerlendirmelerde bulunan Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum, CHP ile DEM Parti'nin ittifak çalışmalarına gönderme yaptı.

"'Kent Uzlaşısı' içerisinde olup farklı farklı ittifaklar içerisinde süreci yürütmeye çalışmalarını milletimiz görüyor." diyen Kurum, "Topu da gelse biz bu seçimi kazanacağız" dedi.

Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Murat Kurum, DEM Parti'nin İBB adayının başvurusu sırasında yaşanan 'gecikme' krizine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez Haberi Görüntüle

"KİM KİMİNLE İTTİFAK KURAR BAKMAYACAĞIZ"

Kurum açıklamasında şunları dile getirdi:

"Gelinen süreçte; yetiştirdi, yetiştiremedi; önce verdi, veremedi söylemleri; acaba seçime girsek mi, girmesek mi gibi bir irade görüyoruz karşımızda. Yüksek Seçim Kurulu da başvurularını onayladı. Tabii, nereden talimat aldıklarını çok iyi biliyoruz. Bu manada işte kent uzlaşısı içerisinde olup da farklı farklı ittifaklar içerisinde yine süreci yürütmeye çalıştıklarını da tüm milletimiz görüyor, İstanbullular da görüyor. Ama onlar hangi ittifak içerisinde olursa olsun bizim için hiç önemli değil. Topu da gelse biz bu seçimi alacağız. Altını çizerek söylüyorum. 31 Mart gecesi İstanbul’un Fetret Devri’ni hep beraber bitireceğiz.

Nereden talimat aldıklarını; milletimiz de çok iyi biliyor, biz de biliyoruz. Burada Kandil’in talimatlarıyla hareket ediyorlar. Bir bakıyorsunuz bir aday çıkıyor; ondan sonra gelen bir talimatla adayı hemen değiştiriyorlar. Ama onların hangi ittifakta olduğu bizi ilgilendirmiyor. Biz işimize bakacağız. Kent Uzlaşısı’nı daha önceki seçimlerde de farklı isimlerle, ‘Şehir Uzlaşısı’ adı altında yaptılar biliyorsunuz. Bildiğim tek şey İstanbul’un sorunları, İstanbul’un problemleri ve İstanbul’un beklentileri. Deprem riski şu anda, onların yapacağı uzlaşıdan daha kıymetli. Oradaki beklenti, kirli oyunlar, kapı arkasında yapılan pazarlıklar; gün be gün ortada. Bunu biliyoruz, saklamalarına gerek yok. Adına başka bir isim koymalarına da gerek yok. Aleni olarak gidip deyin; ‘Biz burada ittifak yapıyoruz’ deyin. Bunu da diyemiyorsunuz, neden? Niye çekindiğiniz bir ittifakı yapıyorsunuz madem? Dolayısıyla bunlar aynı söylemlerle, Kandil’den bir talimat alıyorlar. O talimat çerçevesinde oradaki ittifak tarif ediliyor. Düşünebiliyor musunuz? Kandil bunlara ne yapması gerektiğini tarif ediyor ve bunlar da ona uyuyor."

2024-02-20_225605548.png

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kapımız açık' mesajı sonrası Özgür Özel'den yeni açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'kapımız açık' mesajı sonrası Özgür Özel'den yeni açıklama Haberi Görüntüle

"ÖYLE BİR TELAŞLANDILAR Kİ NE YAPACAKLARINI BİLMİYORLAR"

CHP'li İBB yönetiminin büyük bir telaşa kapıldığını ifade eden Murat Kurum şu ifadeleri kullandı:

"Sorsanız demokrasiden bahsederler. Adalet derler, hak derler, hukuk derler ama maalesef söylemden öte geçemediklerini her zaman bize ispat ediyorlar. Bizim parasını ödediğimiz billboardlara zabıtaları gönderiyorlar gece gelip kendi reklamlarını yapıştırıyorlar. Hani nerede demokrasi? Hani nerede hak? Hani nerede adalet? Sizin demokrasi anlayışınız bu mu ya? Öyle bir telaşlandılar ki ne yapacaklarını bilmiyorlar. 'Nasıl bu işi perdeleyelim', 'nasıl gündemi farklı gündemler peşine çekelim' bu çaba içerisindeler. Ne yaparsalar yapsınlar, kiminle ittifak yapıyorlarsa yapsınlar biz bu seçimi farkla alacağız. Ve demokrasi neymiş, hak neymiş, hukuk neymiş, adalet neymiş biz 1 Nisan sabahı geldiğimizde bütün İstanbul'a bunu göstereceğiz. Herkesi kucaklayan, herkesi o yönetim anlayışı içerisinde sahiplenen, kimseyi ötekileştirmeyen; dili, dini, ırkı, inancı, mezhebi ne olursa olsun kucaklayan yönetim anlayışını; İstanbul'u sahiplenen, İstanbul'daki o deprem riskini ortadan kaldıracak, trafik çilesini bitirecek anlayışı inşallah 1 Nisan sabahı Saraçhane'de tüm İstanbullularla birlikte göstereceğiz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Politika


Loading