Yandex Metrica

Hatay anketinde dikkat çeken detay! CHP'li Lütfü Savaş fark yedi

Hatay anketinde dikkat çeken detay! CHP'li Lütfü Savaş fark yedi

Seçimler için son dönemece girilirken sonucu en çok merak edilen illerin başında Hatay geliyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay'da 1-5 Mart tarihleri arasında yapılan araştırmadan çıkan sonuç ise haylidikkat çekici. Lütfü Savaş'ın yüzde 32.1'lik oy aldığı araştırmada, AK Parti adayı Mehmet Öntürk'ü tercih edenlerin oranı yüzde 48.4 oldu.

Politika

29.04.2024, 19:57

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Türkiye, 15 gün sonra sandık başına gidecek ve oyunu kullanacak.

Büyükşehirler başta omak üzere birçok ilde hangi partinin belediye başkan adayı yarışı önde götürüyor?

Herkes bu soruya yanıt ararken anket şirketleri, vatandaşın nabzını ölçüyor.

Seçimler için son dönemece girilirken sonucu en çok merak edilen illerin başında Hatay geliyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay'da 1-5 Mart tarihleri arasında yapılan araştırmadan çıkan sonuç ise haylidikkat çekici.

Saadet Partisi de kongreye gidiyor: Temel Karamollaoğlu'nun koltuğuna 3 isim daha talip çıktı! Saadet Partisi de kongreye gidiyor: Temel Karamollaoğlu'nun koltuğuna 3 isim... Haberi Görüntüle

CHP, HATAY'I KAYBEDİYOR

Ada Araştırma tarafından yapılan ankete göre; CHP, 2019 yılında yüzde 55 ile kazandığı Hatay'ı kaybetmek üzre. Hatay'da yapılan araştırmada vatandaşa "Bu pazar bir yerel seçim olsa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oyunuzu hangi adaya vereceksiniz?" sorusu yöneltildi.

Bahçeli Özgür Özel'le bir araya geldi: Görüşme çok verimli geçti Bahçeli Özgür Özel'le bir araya geldi: Görüşme çok verimli geçti Haberi Görüntüle

ARADAKİ FARK 16 PUAN

Anket şirketinin yönelttiği soruya yanıt veren seçmenlerin yüzde 48.4'ü tercihini AK Parti'nin adayı Mehmet Öntürk'ten yana kullandı. Depremzede vatandaşların yeniden aday gösterildiği için istifasını istediği ve tepki gösterdiği Lütfü Savaş'a destek ise yüzde 32.1'de kaldı. Bir dönem milli takımda da forma giyen eski futbolcu Gökhan Zan ise yüzde 7.4'lük kesimden destek alabildi.

Ankette adayların oy oranları şöyle;

Mehmet Öntürk: %48,4

Lütfü Savaş: %32,1

Gökhan Zan: %7,4

Nusret Cömert: %4,9

Habere Tepki Ver

6

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Politika


Loading