SON DAKİKA

Sitede Ara

Fahrettin Altun'dan duadan rahatsız olanlara tokat gibi yanıt

Fahrettin Altun'dan duadan rahatsız olanlara tokat gibi yanıt

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yargıtay'ın yeni binasının dualar eşliğinde açılmasını hazmedemeyenlere fotoğrafla yanıt verdi.

Politika

23.01.2024, 17:55

Yargıtay'ın yeni hizmet binası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle dün açıldı. "15 temmuz yargı kültürü bakımından da dönüm noktası niteliğindedir" diyen Erdoğan, "Önce darbeciler, sonra vesayetçiler, nihayet FETÖ'nün milletimizin adalet duygusuna vurduğu darbelerin izlerini silene dek çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu. Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Her ne şekilde olursa olsun önümüzdeki yılın ilk aylarında kendi hazırlığımızı milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız" dedi.

Konuşturmadılar! CHP Aday tanıtım toplantısında kriz! İmamoğlu'na protesto: Haberi Görüntüle

LİNÇ KAMPANYASI

Açılış töreninde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın dua okuması bazı kesimleri rahatsız etti. Tele 1 kanalının Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, bunun Orta Çağ zihniyeti olduğunu savunurken, Halk TV yazarı İsmail Saymaz da "Laikliğin ruhuna Fatiha okunuyor" diyerek tepkisini dile getirdi. Sosyal medyada linç kampanyası yürütüldü. 

Lİste YSK'ya geç teslim edildi! Kulislerde konuşulan şok iddia: CHP'den... Haberi Görüntüle

''NASIL BAŞLADI, NASIL GİDİYOR''

Erdoğan düşmanlığından beslenen ve sosyal medyada yürütülen algı operasyonlarına en güzel yanıt Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan fotoğraflı bir yanıt geldi. İlk Meclis'in açılış töreninde Mustafa Kemal Atatürk ve Meclis Üyelerinin dua ettiği ana ilişkin fotoğrafı ve bugünkü törende çekilen fotoğrafı Twitter hesabından paylaşan Altun, İngilizce olarak "How it started.How it’s going…'' şeklinde not düştü. Türkçe açıklaması: ''Nasıl başladı. Nasıl gidiyor…" 

İBB Başkan adayı Kurum'dan CHP'li İBB yönetimine tepki: 5 yılda... Haberi Görüntüle

Meral Akşener'in başarısız yönetiminin sonuçları! İYİ Parti'den istifa eden 300... Haberi Görüntüle

ATATÜRK'ÜN DUAYA EŞLKİK ETTİĞİ ANLAR

Yargıtay'ın yeni binasının dualar eşliğinde açılmasından rahatsızlık duyan bir kesim var. Peki bu zihniyet, yıllar önce Mustafa Kemal Atatürk'ün açılışları dua eşliğinde gerçekleştirmesine ne diyecek? Gelin sizi eski yıllara götürelim. İşte Atatürk'ün duaya eşlik ettiği o görüntüler...Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading