Yandex Metrica

Erdoğan'dan Joe Biden'a rest: Amerika'ya bir ders vermemiz lazım!

Bağcılar Ülkü Ocakları'nı ziyaretinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Büyükelçisi Flake'in Kılıçdaroğlu ile temaslarına ve ABD Başkanı Joe Biden'ın politikalarına dikkat çekerek 14 Mayıs resti çekti: "Amerika'ya bu seçimlerde bir ders vermemiz lazım."

Politika

23.01.2024, 20:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaretine ilişkin sert konuştu. 

Flake'in Türkiye'deki muhatabının Cumhurbaşkanlığı makamı olduğuna dikkat çeken Erdoğan, sürekli muhalefet lideriyle görüşen ABD Büyükelçisi'ne bundan böyle randevu vermeyeceğini dile getirdi.

ABD Başkanı Joe Biden'ın muhalefeti dizayn etmeye yönelik faaliyette bulunduğunu da imâ eden Erdoğan, Bağcılar Ülkü Ocakları'nı ziyaretinde şunları söyledi:

"Amerika'ya bu seçimlerde bir ders vermemiz lazım. Joe Biden oradan konuşuyor, Biden'ın buradaki büyükelçisi ne yapıyor? Gidiyor bay bay Kemal'i ziyaret ediyor. Ayıptır, biraz kafanı çalıştır. Sen büyükelçisin. Senin buradaki muhatabın Cumhurbaşkanı'dır.

Sen bundan sonra hangi yüzle Cumhurbaşkanı'ndan randevu isteyeceksin? Bizim kapılar kapandı ona, bir daha göremezsin. Niye? Haddini bileceksin. Büyükelçi olarak görevini bileceksin. Bir büyükelçi nasıl çalışır, bunu öğreneceksin. Bunu öğrenmediğin takdirde bu kapı öyle yol geçen hanı değil, giremezsin. 

Onun için de inşallah 14 Mayıs'a iyi hazırlanıyoruz, iyi koşturuyoruz. Rabbimin de lütfuyla özellikle 6 milyonu aşkın gencimiz var. Bu gençlerimizin seçimlerdeki duruşu çok çok önemlidir."

Yeni yol haritası belirlenecek: AK Parti'de kamp tarihleri belli oldu! Yeni yol haritası belirlenecek: AK Parti'de kamp tarihleri belli oldu! Haberi Görüntüle

Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi ziyaretinden hemen önce ABD Büyükelçisi Jeffrey Flake ile bir araya gelmişti. 

CHP'ye ziyaret ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı CHP'ye ziyaret ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Haberi Görüntüle

100. YILDA 100 OY KARTI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından kampanyası başlatılan 'Cumhuriyetin 100. yılında 100 oy kartı' takdim edildi.

Ziyareti sırasında Bahçeli'yi de arayarak kısa süre görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de eşlik etti.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading