Yandex Metrica

Sitede Ara

Emine Erdoğan Bozkurt'taki afetzedeleri yalnız bırakmadı

Emine Erdoğan Bozkurt'taki afetzedeleri yalnız bırakmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sel felaketinin vurduğu Bozkurt ilçesinde afetzedelerle bir araya gelerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Politika

23.01.2024, 21:58

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketinde büyük hasarlar gören Kastamonu'nun Bozkurt ilçesini ziyaret etti. Emine Erdoğan, Bozkurt'taki afetzedeler ile tek tek görüşürken, taleplerini dinleyip, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Emine Erdoğan, Bozkurt'taki ilk ziyaretini selzedelerin konakladığı Kredi Yurtlar Kurumuna ait Abana Öğrenci Yurdu'na gerçekleştirdi. Burada çocuklara oyuncak hediye eden Erdoğan, selden zarar gören vatandaşlarla sohbet ettikten sonra bölgede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Gazetecilere yaptığı açıklamalarda, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Emine Erdoğan, büyük bir felaket yaşandığını dile getirdi ve "Gerçekten büyük bir felaket. Öncesinde televizyonlarda da izlemiştik. Çok üzüldük, onlarla birlikte gerçekten çok ağladık." dedi.

Erdoğan, dere yataklarına ev yapılmaması gerektiğini vurguladı ve "Bakanlarımızın ifadelerine göre, en çok dere yataklarına yapılan evlerin yanlış durumlarından dolayı bu felaketin olduğu. Tabii ki bu felaket her zaman olan bir şey değil ama bunlar da bunu hızlandırdı maalesef." ifadelerini kullandı.

Yaşanan felaketten sonra devletin kısa sürede vatandaşların yaralarını sardığını kaydeden Emine Erdoğan, şöyle devam etti:
"Devletimiz, belediyelerimiz, STK'larımız çok kısa zamanda buralara ulaşarak, gereken her şeyi en kısa zamanda, hatta Avrupa'da yapılamayan şeyleri de ilk defa Türkiye'de yaptık. Hem insan hem mekan hem de sokakların temizliği açısından kurumlarımız üzerine düşeni çok kısa zamanda yapmış. Ben de bire bir bunu burada teşhis ediyorum."

AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki gösterdi: 'Suç merkezine mi geldiniz' AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki... Haberi Görüntüle

"ALLAH BİR DAHA BÖYLE BİR AFETİ HİÇ KİMSEYE YAŞATMASIN"

Halkın mağdur edilmediğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yurtlarda kalan vatandaşlarımızla bire bir görüştüm. Yapılan hizmetten çok memnun olduklarını söylediler. Ben de memnuniyetle bunu görme fırsatı elde ettim. İnşallah bundan sonra bütün bunlar göz önüne alınarak, bakanlıklarımız gerekli araştırmaları yaparak şehirleşme nasıl olur en güzel örneklerini gösterecekler. Allah bir daha böyle bir afeti hiç kimseye yaşatmasın. Halkımız rahat olsun gereken her türlü ihtiyaçları gideriliyor. Bunu burada görmek beni memnun etti. Bütün bakanlıklarımıza, belediyelerimize, STK'larımıza, gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. İnsanüstü bir gayretle burada hizmet verdiler. Gece günüz demeden bu hizmeti yaptılar."

Daha sonra esnaf ziyaretlerinde bulunan Erdoğan, vatandaşların taleplerini dinledi. Ardından çalışmalara katılan askerlerle bir süre sohbet eden Emine Erdoğan, özverili çalışmaları dolayısıyla askerlere teşekkür etti.
Yeni yapılacak dükkanların temel atma törenine de katılan Erdoğan, Afet Koordinasyon Merkezi'ne geçerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde afetzede çocuklara okul çantası, oyuncak ve bisiklet hediye eden Erdoğan, çocukların aileleriyle de bir süre sohbet etti.
Emine Erdoğan'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum eşlik etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading