Yandex Metrica

DEM Partili Meral Danış Beştaş'tan PKK'nın uzantısını aklama çabası! Canlı yayında skandal sözler

DEM Partili Meral Danış Beştaş'tan PKK'nın uzantısını aklama çabası! Canlı yayında skandal sözler

CHP’nin yerel seçim ortağı DEM Parti’nin İBB Eş Başkan Adayı Meral Danış Beştaş, canlı yayında skanda sözler sarf etti. PYD terör örgütünü aklamaya çalışan Beştaş, ''PYD dünyada hiçbir yerde terör örgütü olarak görülmüyor.'' dedi.

Politika

06.04.2024, 08:39

CHP'nin 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde "kent uzlaşısı" adı altında ittifak kurduğu eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi şubesi haline gelen DEM Parti'de her geçen gün ayrı bir skandal yaşanıyor. 

PKK/PYD'nin siyasi taşeronu ve CHP'nin ortağı DEM Parti’nin İBB Eş Başkan Adayı Meral Danış Beştaş, katıldığı televizyon programında skandal sözler sarf etti.

ERUH SEÇİM SONUÇLARI | 31 Mart 2024 Siirt Eruh Belediye Başkanlığı seçim sonuçları | Eruh'ta seçimi kim kazandı, hangi parti ne kadar oy aldı? ERUH SEÇİM SONUÇLARI | 31 Mart 2024 Siirt Eruh Belediye... Haberi Görüntüle

FİGEN YÜKSEKDAĞ'IN SÖZLERİ SORULDU

Terör örgütü PYD'yi aklamaya çalışan Beştaş'a tutuklu eski HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, 2015 yılında sarfettiği, "Biz sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz." sözleri soruldu.

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri | ERZURUM - HORASAN ilçesi Belediye Başkanlığı seçim sonuçları - Hangi parti kazandı - kim önde? 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri | ERZURUM - HORASAN ilçesi... Haberi Görüntüle

''AÇIKLAMALAR SPEKÜLE EDİLİYOR''

"Bu AK Parti'nin teaser yaptığı, yıllarca televizyonlarda gösterdiği bir vaka.'' diyen Beştaş, ''Bunu iktidar medyası sürekli ısıtıyor. Buna ne cevap verebilirim. Biz sırtımızı halka dayıyoruz. Açıklamalar speküle ediliyor. Önü ve arkası kesiliyor ve başka bir şey oluyor.'' ifadelerini kullandı.

KURTALAN SEÇİM SONUÇLARI | 31 Mart 2024 Siirt Kurtalan Belediye Başkanlığı seçim sonuçları | Kurtalan seçimi kim kazandı, hangi parti ne kadar oy aldı? KURTALAN SEÇİM SONUÇLARI | 31 Mart 2024 Siirt Kurtalan Belediye... Haberi Görüntüle

''PYD, TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRÜLMÜYOR''

Eli kanlı terör örgütü PYD'yi aklama çabası içine giren Beştaş, "PYD dünyada hiçbir yerde terör örgütü olarak görülmüyor. Bir tek Türkiye ve Katar terör örgütü olarak görüyor. Türkiye'de böyle bir niteleme yapıldı" şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

3

0

0

0

0

1

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Politika


Loading