Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD orada niçin var? Önce bunun cevabını vermeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD orada niçin var? Önce bunun cevabını vermeli

BM 76. Genel Kurul Görüşmeleri için bulunduğu New York'ta Amerikan CBS televizyonuna mülakat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli mesajlar paylaşırken, Afganistan'ı belirterek, "ABD orada niçin var?" dedi.

Politika

23.01.2024, 18:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan CBS televizyonunda verdiği Afganistan mesajında, "Amerika orada niçin var?" sorusunu yöneltti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Afgan mülteciler konusunda daha fazla sorumluluk alması gerektiğini belirterek, "ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek." dedi.

Tamamı pazar günü yayımlanacak röportajdan paylaşılan bir bölümde, Türkiye'nin "mülteci ambarı" olmayacağı yönünde sözleri hatırlatılan ve Afgan mültecilerin sorumluluğunu ABD'nin mi alması gerektiği sorusu yöneltilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda ABD zaten bu tür sorumlulukları yerine getirmedi. Bizim ülkemizde şu anda kayıt dışı 300 binden fazla Afgan mülteci var. Ülkemizin halâ Afgan mültecileri almaya gücü yetmez." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Afgan mülteciler konusunda daha fazlasını yapmasını gerektiğini belirterek, "ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek." değerlendirmesinde bulundu.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading