CHP'nin Hatay teklifini kabul edecek mi? Haluk Levent kararını verdi

CHP'nin Hatay teklifini kabul edecek mi? Haluk Levent kararını verdi

CHP tarafından 3 gün önce kendisine Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı teklif edilen Haluk Levent, konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Haluk Levent, "AHBAP başkanıyım. Üyelerime ve bizi destekleyen herkese siyaset dışı kalacağıma dair sözüm var diyerek, kabul etmedim." dedi.

Politika

21.02.2024, 07:14

Türkiye, yerel seçim atmosferine girdi. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi partiler belediye başkanı adaylarını açıklamaya devam ediyor.

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli çifte felakette en çok hasar alan böglelerden biri olan Hatay'da CHP, mevcut başkan Lütfü Savaş'ı yeniden aday gösterdi.

Bugün itibariyle hepsi tanıtılmış olacak! AK Parti 51 ilin ilçe... Haberi Görüntüle

HATAY'DA YUHALANDI İSTİFAYA DAVET EDİLDİ

Hatırlanacağı üzere CHP’li Hatay Belediye Başkanı ve yeni dönem belediye başkan adayı Lütfü Savaş, asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli çifte felaketin 1. yıl dönümünün anma programında Hataylı depremzedelerin yoğun tepkisi ile karşılandı ve dakikalarca yuhalanarak istifaya davet edildi.

İBB Başkan adayı Kurum'dan CHP'li İBB yönetimine tepki: 5 yılda... Haberi Görüntüle

''ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEĞİM''

CHP Parti Merkezi'nde büyük krize neden olan ve adaylığı büyük tartışma yaratan Lütfü Savaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada ''Oraya gelip çakmak fırlatan, su atan, Sayın Bakanımızı konuşturmayan bir kitle vardı. O kitleyi harekete geçirmek isteyen Gökhan Zan vardı. Protesto edenlerin kim olduklarını biliyoruz. Kimler tarafından yönetildiğini de biliyoruz. İşin daha başka boyutu var. Bana karşı bir kumpas var. Korkmayacağım, yılmayacağım, sinmeyeceğim. Geleneksel olan 3 dönem kazanma işini 4 kez yapacağız, kimsenin şüphesi olmasın. Adaylıktan çekilmeyeceğim. Dün gece rahat uyudum. 31 Mart akşamı algı ve gerçeğin arasındaki farkı herkes görecek.'' dedi.

İBB Başkan adayı Kurum'dan CHP'li İBB yönetimine tepki: 5 yılda... Haberi Görüntüle

CHP'DEN HALUK LEVENT'E TEKLİF

Yaşanan bu gelişmelerin ardından depremzede vatandaşların kulağına ses vermeyi akıl eden CHP yönetimi, Lütfü Savaş'ın arkasından iş çevirerek Hatay için başka isimler düşünmeye başladı. Bu bağlamda CHP Genel Başkanı Özgür Özel, depremde gösterdiği üstün hizmetle ve yaptığı yardımlarla herkesin gönlünde taht kuran ünlü şarkıcı Haluk Levent'e teklif götürdü.

CHP lehine adaylıktan çekilen Başak Demirtaş'tan İstanbul mesajı: Desteğini ilan... Haberi Görüntüle

HALUK LEVENT'TEN CHP'YE VETO

Haluk Levent, sosyal medya hesabından yapığı açıklamada şunları kaydetti;

CHP’den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında:

Canlarım!

Ahbap başkanıyım.

Ve siyasi bir kimliğe giremem.

Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi.

Onur duyuyorum.

Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin.

Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading