Yandex Metrica

CHP'li Canpolat'tan Özgür Özel'e salvolar: Siyasi bir soykırım var!

CHP'li Canpolat'tan Özgür Özel'e salvolar: Siyasi bir soykırım var!

Yerel seçimler için geri sayım başlarken CHP içinde aday belirleme krizindeki halkaya her gün yeni bir kaos ve skandal açıklamalar eklenmeye devam ediyor. Eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, aday belirleme krizi üzerinden parti yönetimi için açtı ağzını yumdu gözünü.   

Politika

28.02.2024, 06:28

Seçimlere iki aydan az bir süre kala, CHP'de aday belirleme tartışmaların ardı arkası kesilmiyor. Çift başlıklıkla yönetilen ve gölge başkan Ekrem İmamoğlu'nun sözünden çıkmayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e parti içinden tepkiler dinmiyor. CHP İstanbul eski İl Başkanı Cemal Canpolat, aday belirleme krizi üzerinden parti yönetimine tepki gösterdi. Canpolat, 'Niyet siyasi bir soykırım olabilir.' dedi.

Bay Kemal'den zehir zemberek Uğur Dündar yazısı: Makosenlerimi tekrar giyerim! Bay Kemal'den zehir zemberek Uğur Dündar yazısı: Makosenlerimi tekrar giyerim! Haberi Görüntüle

ÖN SEÇİM SÖZÜNÜ YERİNE GETİRMEDİ 

Kemal Kılıçdaroğlu'nu devirerek CHP Genel Başkanı olan Özgür Özel, kurultayda verdiği 'ön seçim' sözünü tutmadı. Partililer tarafından hedef tahtasına konan Özel, kurmaylarıyla birlikte birçok noktada ön seçimsiz atama kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycanlı mevkidaşı Aliyev ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycanlı mevkidaşı Aliyev ile görüştü Haberi Görüntüle

"SİYASİ BİR SOYKIRIM VAR"

Eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, aday belirleme krizi üzerinden parti yönetimi için açtı ağzını yumdu gözünü. "Niyet siyasi bir soykırım olabilir." diyen Canpolat, "İstanbul İl Kongresinde birlikte davrandığımız 8 İlçe Belediye Başkanlarının tamamı tasfiye edildi. 14 İlçe yönetiminin iradeleri de yok sayıldı." dedi.

Canpolat X hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"İstanbul İl Kongresinde birlikte davrandığımız 8 İlçe Belediye Başkanlarının tamamı tasfiye edildi. 14 İlçe yönetiminin iradeleri de yok sayıldı. Niyet siyasi bir soykırım olabilir. Ancak biz dala konmuş kuş değiliz ki! 100 yıllık Çınarın köklerindeniz. Filizlerimiz daha genç, daha da güçlü olur. Ve de Çınar binyıllarca daha yaşar…"

İYİ Parti'den Erdoğan'ın Akşener'e 'Partinizin başında kalın' çağrısı yaptığı iddialarına ilişkin açıklama! İYİ Parti'den Erdoğan'ın Akşener'e 'Partinizin başında kalın' çağrısı yaptığı iddialarına... Haberi Görüntüle

CHP'DE NEDEN ADAY BELİRLEME KRİZİ YAŞANIYOR? 

CHP, yerel seçimlere parti içi krizle gidiyor. 'Değişimciler'in isteğiyle genel başkanlığa seçilen Özgür Özel'in açıkladığı ilk aday listeleri tartışmaları beraberinde getirdi. Birçok ilde adayların yoklamada önde çıkmayan isimlerden seçildiği iddiaları istifalara neden olurken sorunun nedeni olarak Genel Başkan Özgür Özel'in yetkilerinin elinden alınması gösterildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez Haberi Görüntüle

"SÖZÜ GEÇMİYOR"

Özgür Özel'in aday belirleme toplantılarında Parti Meclisi'nde (PM) sözünün geçmediği öğrenildi. PM üyelerinin, gölge başkan olarak anılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun istediği adaylar konusunda direttiği, Özel'in ise bundan rahatsızlık duyduğu, bu yüzden PM üyeleriyle özel olarak görüşmek istediği gelen bilgiler arasında.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Politika


Loading