SON DAKİKA
CHP'li Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu AK Parti'ye kullandırtmadığı reklam panolarını kendi partisine tahsis etti

CHP'li Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu AK Parti'ye kullandırtmadığı reklam panolarını kendi partisine tahsis etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aydın'da yapacağı açılışların duyurularını 'siyasi içeriklere yer verilmeyecek' gerekçesiyle reklam panolarına astırtmayan CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun afişlerini caddedeki panolara astı.

Politika

12.02.2024, 06:06

Yeni Şafak'ın haberine göre AK Parti teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gökbel Barajı, 4 bin 398 kişilik öğrenci yurdu, ADÜ Hastane Ek Hizmet Binası ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katılmak üzere Aydın'a ziyaretinden önce reklam çalışması yapmak istedi.

İYİ Parti ve CHP arasında borç krizi! Özgür Özel Akşener'e... Haberi Görüntüle

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI VETO ETTİ

AK Parti'li yetkililerin reklam panolarını kullanma talebi, CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından veto edildi. Çerçioğlu, “siyasi içeriklere yer verilmeyeceği” bahanesini sundu ve panoları kullandırtmadı.

CHP'de iç savaş! 'Avuçlarını yalarlar' diyen Özgür Özel'e yanıt: Elimizi... Haberi Görüntüle

AK PARTİ'Lİ SEDA SARIBAŞ ÇERÇİOĞLU'NA TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Seda Sarıbaş, CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, billboardların kullanımını AK Parti’ye yasaklayıp CHP’ye serbest bırakılmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Belediyelerin sorumluluğunda olan reklam panolarının kullanımının ihale yoluyla firmalarca yürütüldüğünü anımsatan Sarıbaş, “Aydın Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki billboardlar için bir firmayla anlaşmış, anlaşmayı gerekçe göstererek billboardlarda siyasi içeriklere yer verilmeyeceğini söylemiştir” değerlendirmesinde bulundu.

Geri sayım başladı! İstanbul için 4 anket şirketi sonuçlarını paylaştı!... Haberi Görüntüle

'CHP'YE AİT İÇERİKLER YAYINLANMAKTADIR'

Sarıbaş, mesajının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Ancak görsellerde de görüldüğü gibi, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sonrasında, Aydınlı hemşehrilerimizin hizmetine sunulan yatırımlara dair çalışmaların billboardlara konulması bu gerekçe ile engellendiği halde, CHP'ye ait içerikler düzenli olarak yayınlanmaktadır."

CHP'lileri İzmir korkusu sardı! Hamza Dağ'ın ücretsiz aktarma vaadini aday... Haberi Görüntüle

'AÇIKLAMA BEKLİYORUZ'

Sarıbaş, iki yüzlülüğünü ortaya koyduğu CHP'li Çerçioğlu’ndan açıklama beklediklerini belirterek şunları söyledi:

"Demokrasi şehrimiz Aydın'da, Aydınlıların hizmetine sunduğumuz projelerin gösterilmesine tahammül edilememiş, defalarca başvurmamıza rağmen billboard kullanımımıza izin verilmemiştir. Siyasi etik ile bağdaşmayan ve hiçbir hukuki yönü bulunmayan bu tutum hakkında Belediye Başkanı Sn. Özlem Çerçioğlu’ndan açıklama bekliyoruz."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading