Yandex Metrica

Sitede Ara

CHP'de Özgür Özel'e başkaldırı başladı! Şükrü Genç bağımsız adaylığını açıkladı!

CHP'de Özgür Özel'e başkaldırı başladı! Şükrü Genç bağımsız adaylığını açıkladı!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kendisini aday göstermemesine tepki gösterdi. 19 Şubat tarihine kadar CHP'ye süre veren Şükrü Genç, herhangi bir dönüş alamayınca Özgür Özel'e başkaldırarak Sarıyer'de bağımsız aday olacağını açıkladı.

Politika

05.03.2024, 15:02

CHP'den Sarıyer Belediye Başkanı olan, fakat 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde tekrardan aday gösterilmeyen Şükrü Genç, Özgür Özel başkanlığındaki CHP'ye başkaldırdı.

Şükrü Genç, 19 Şubat tarihine kadar CHP'ye aday kararından vazgeçmesi için süre vermişti, sürenin dolması ile birlikte Şükrü Genç, Sarıyer'de bağımsız aday olacağını şu ifadeler ile açıkladı;

''Kimseye zarar vermeyeceğiz, kimseye kötü söz söylemeyeceğiz. Biz hep güzel konuştuk. Ama halkımızın çok güzel bir sözü var. Kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak. Gelin demokrasi dersi verelim Sarıyer'de''

AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki gösterdi: 'Suç merkezine mi geldiniz' AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki... Haberi Görüntüle

YENİDEN DEĞERLENDİRELECEĞİNİ  AÇIKLAMIŞTI

Şükrü Genç, ''Sesimiz duyuldu. Biraz önce Genel Başkanımız Özgür Özel'in aramasıyla, yaptığımız görüşme sonrasında yarın saat 12.00'ye kadar konunun üzerinde çalışma ve bekleme kararı aldık'' ifadelerini kullanmıştı.

CHP, Şükrü Genç'i Sarıyer'den aday göstermedi. Şükrü Genç ise bu karara tepki olarak bugün yaptığı açıklamada 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde bağımsız aday olacağını açıkladı.

AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki gösterdi: 'Suç merkezine mi geldiniz' AK Parti'den CHP ve ittifak açıklaması! Ömer Çelik, Özel'e tepki... Haberi Görüntüle

BAĞIMSIZ ADAY OLACAĞININ SİNYALLERİNİ VERMİŞTİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, geçtiğimiz günlerde Sarıyer Belediye Başkanlık Binası önünde halka açıklamalarda bulunmuştu. Genç, 19 Şubat'a kadar CHP eğer kararından dönmezse, bağımsız aday olabileceğini duyurmuştu.

İYİ Parti'de Akşener krizi! Çanakkale Milletvekili Uz disipline sevk edildi İYİ Parti'de Akşener krizi! Çanakkale Milletvekili Uz disipline sevk edildi Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU?

CHP, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Sarıyer Belediye Başkan adayı olarak Mustafa Oktay Aksu'yu açıklamıştı.

Sarıyer Belediye Başkanı olan Şükrü Genç, aday gösterilmemesini tepkiyle karşılayarak, adaylık sürecinin yeniden değerlendirilmesini talep ederek partisine 19 Şubat'a kadar süre vermişti.

Genç, partisinin adaylık sürecini tekrardan değerlendireceğini belirterek, ''Sesimiz duyuldu. Biraz önce Genel Başkanımız Özgür Özel'in aramasıyla, yaptığımız görüşme sonrasında yarın saat 12.00'ye kadar konunun üzerinde çalışma ve bekleme kararı aldık'' ifadelerini kullanmıştı.

Şükrü Genç, ''Bizim derdimiz koltuk değil. Bizim derdimiz halkımız. Bu noktada hiçbir şekilde bir dayatmaya gitmedik. Bir yanlışın düzeltilmesini istedik. Genel Başkanımıza yarın saat 16.00'da daha önce yaptığım gibi basın açıklaması yapacağımı söyledim. Dedi ki, 'Bir süre... Bu süre basın mensupları ve Sarıyer halkı tarafından da anlayışla karşılanacağını bekliyorum.'' ifadelerini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Politika


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading